پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دبیر کل همایش ملی تعامل صنعت و دانشگاه در کرج:

اقتصاد دانش بنیان باید جایگزین اقتصاد نفتی شود/کلینیک های کسب و کار راه اندازی می شود

danesh دی ۱, ۱۳۹۴ ۰
اقتصاد دانش بنیان باید جایگزین اقتصاد نفتی شود/کلینیک های کسب و کار راه اندازی می شود

دانش روز: کلینیک های کسب و کار در حال فعال شدن است تا دانشگاهیان خدمات و مشاوره های لازم به فعالان اقتصادی دهند و در واقع صنعت و دانشگاه با همکاری دولت لازم است تعاملی سازنده در راستای تحقق اهداف کشور داشته باشند

به گزارش اختصاصی دانش روز دبیر کل همایش ملی تعامل صنعت و دانشگاه در در افتتاحیه سومین همایش ملی تعامل صنعت و دانشگاه گفت: علی رغم اینکه مسائل کلی در بحث تعامل صنعت و دانشگاه مطرح است اما مسائل و مشکلات خاص استانی نیز وجود داشته و با برگزاری همایش در استانها تلاش بر بومی سازی این مهم داریم.

میر محمد صادقی افزود: سومین همایش در البرز به عنوان یک استان صنعتی برگزار شده و لازم است تلاش کنیم تا اقتصاد نفت بنیان به سمت اقتصاد دانش بنیان پیش رود اما عدم احساس نیاز صنعت و دانشگاه به یکدیگر و ورود دولت به جای تسهیل کننده این مهم، مشکلات را بیشتر کرده است.

وی اظهار داشت: امروز دانشگاه متکی بر بودجه دولتی بوده و در واقع نیازی به تجاری سازی تحقیقات نداشته است و صنعت تصور نکرده که دانشگاه می توان مشکلات آن را حل کند.

میر محمد صادقی تصریح کرد: اگر دانشگاه به عنوان فضایی علمی به گونه ای ارتقا باید که به دانشگاه کارآفرین و در ارتباط با بازار تبدیل شده و صنعت نیاز به نوآوری را در خود احساس کند و دولت تسهیل کننده این تعامل باشد، سه ضلع دانشگاه، صنعت و دولت می توانند کار را به سامان برسانند.

وی همچنین گفت: پیامد همایش های گذشته ایجاد مرکز علم و کار و پورتال های مختلف و جمع آوری بانک های اطلاعات بوده و امیدواریم در البرز سمینار برای سمینار نباشد و نتیجه همایش در عمل دیده شود و نتیجه داشته باشد.

میر محمد صادقی تاکید کرد: تعامل دانشگاه و صنعت به معنای ارتباط عالمین و علم آموزان دانشگاه با عاملین صحنه عمل است و در موسسه علمی آموزشی و پژوهشی اتاق ایران مهمترین موضوع آموزش فعالان اقتصادی در راستای همایش است.

دبیر کل همایش ملی تعامل صنعت و دانشگاه در خاتمه خاطر نشان داشت: کلینیک های کسب و کار در حال فعال شدن است تا دانشگاهیان خدمات و مشاوره های لازم به فعالان اقتصادی دهند و در واقع صنعت و دانشگاه با همکاری دولت لازم است تعاملی سازنده در راستای تحقق اهداف کشور داشته باشند.

سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۳
کد خبر : 159202
بازدیدها: 816

پاسخی بگذارید »