چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

افطار رئیس مجلس با نخبگان تحت پوشش کمیته امداد

danesheroz1 مرداد ۲, ۱۳۹۲ ۰
افطار رئیس مجلس با نخبگان تحت پوشش کمیته امداد

دانش روز: مراسم افطار رئیس مجلس شورای اسلامی با کارآفرین های نمونه و نخبگان تحت پوشش کمتیه امداد امام (ره) سه شنبه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد

به گزارش دانش روز، در این مراسم حسین انواری رئیس کمیته امداد امام (ره) و معاون پارلمانی وی حضور داشتند.

انواری طی سخنانی در جمع کارآفرینان نمونه و نخبگان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: ما به نخبگان تحت پوشش و کارآفرینان به عنوان اسوه های مقاومت و الگوهای صبر و توکل بر خداوند نگاه می کنیم زیرا آنها از کمترین امکانات توانستند بهترین فرصت را برای رشد و شکوفایی استعداد خود فراهم کنند و این جز با توکل بر خدا امکانپذیر نیست.

وی با بیان اینکه این نخبگان سرمایه های نظام هستند گفت: نخبگان تحت پوشش کمیته امداد و کارآفرینان نیازمند توجه جدی هستند.

انواری خطاب به نخبگان کمیته امداد که در این مراسم حضور داشتند اظهار داشت: شما پس از تحمل سختی ها به رشد و ترقی رسیده اید و اگر سختی ها نباشد راحتی ها خیلی ثبات ندارد. این سختی ها وسیله ای برای پرواز به قله هاست.

رئیس کمیته امداد گفت: یادمان نرود در این مسیر صبر و مقاومت و توکل بر خدا یک عنصر مهم است زیرا کمیته امداد وسیله بوده و شما قطعا موفق خواهید شد که سکوهای دیگر از آن خود کنید.

انواری افزود: مشکلات موجود شما در برابر سختی هایی که طی کرده اید خیلی بزرگ نیست وجود شما برای این انقلاب مفید خواهد بود.

لاریجانی رئیس مجلس نیز در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور نخبگان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی در خانه ملت گفت: شما با کمک امداد توانستید در زمینه علمی رشد کنید.

وی افزود: کمیته امداد یک ابتکار انقلاب اسلامی است و این شیوه ای است که در نظامات گذشته وجود نداشت و تلفیقی از نیاز امروز و ساختار نظام اسلامی است.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: ما در مجلس شورای اسلامی در مباحث مربوط به کمیته امداد خیلی راحت کمک می کنیم چون می دانیم این کار درست انجام می شود و کمک ها به دست افراد نیازمند می رسد. تصوری که داریم این است که کمیته امداد پایگاه امدادرسانی واقعی به نیازمندان است زیرا سرمایه گذاری های کمیته امداد نتیجه داده است.

لاریجانی در خصوص توجه کمیته امداد به کارآفرینان نیز افزود: در شرایط امروز کشور نگاه به تولید داخلی باید مورد توجه قرار گیرد. ابتکارات و تلاشها در کارآفرینی باید موجب توسعه کارهای اقتصادی و خدماتی شود. این کار علاوه بر اینکه در کارگران احساس استقلال ایجاد می کند ارزش اخلاقی هم دارد و برای توسعه کشور دارای اهمیت است.

وی گفت: کمیته امداد در این زمینه تجربه و نقش خوبی داشته که با تاکیدات رهبر انقلاب باید سعی کنیم مجال بیشتری برای کمیته امداد فراهم شود.

علی لاریجانی با اهدای لوح تقدیر از کارآفرینان نمونه و نخبگان کمیته امداد تقدیر و تشکر کرد.

پس از آن رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افطار با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان تحت پوشش کمیته امداد حضور یافت.

منبع:مهر

چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۰
کد خبر : 41861
بازدیدها: 277

پاسخی بگذارید »