جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیر کل دفتر فنی‌ و حرفه‌ای و کارودانش:

افزایش ۵۰ درصدی کلاس‌ های هنرستان از مهر امسال

danesheroz1 مرداد ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
افزایش ۵۰ درصدی کلاس‌ های هنرستان از مهر امسال

دانش روز: مدیر کل دفتر فنی‌وحرفه‌ای و کارودانش آموزش و پرورش به توسعه ۵۰ درصدی تعداد کلاس‌ها از ابتدای سال تحصیلی اشاره و گفت: پیش‌بینی ما این است که حداقل حدود ۳۵۰ کلاس باید به موجودی کلا‌س‌ها در پایه دوم اضافه شود.

 به گزارش دانش روز،  محمد شریف‌زاده در پاسخ به این سوال که چه تعداد هنرستان در سال تحصیلی جدید آغاز به کار می‌کنند، اظهار کرد: بر اساس تکلیف‌نامه برنامه پنجم و سیاست کلی اشتغال آموزش و پرورش که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده است، هرساله برنامه‌ریزی کرده تا به امید خدا بتوانیم به اهداف خود دسترسی پیدا کنیم.

     افزایش ۵۰درصدی کلاس‌ها/اضافه شدن ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلاس                                          

 وی افزود: بر این اساس برای برنامه‌ریزی این موضوع با دوستان استانی جلسات توسعه‌ای برگزار کرده‌ایم. تعداد دانش‌آموزان فنی حرفه‌ای و کارودانش در حال توسعه است و برای سال آینده در استان‌ها این تعداد به بالای ۵۰ درصد می‌رسد.

 وی با بیان اینکه در پی تمهیدات و مقدمات لازم برای پیشرفت برنامه خود هستیم، ادامه داد: برای توسعه ۵۰ درصدی تعداد دانش‌آموزان لازم است تعداد کلاس‌ها و هنرستان‌های جدید اضافه شود که برای سال تحصیلی ۹۳-۹۲ حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلاس اضافه شده است.

 مدیر کل دفتر فنی حرفه‌ای و کارودانش آموزش وپرورش خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این است که حداقل حدود ۳۵۰ کلاس باید به موجودی کلا‌س‌ها در پایه دوم اضافه شود. ما نیز اعلام کردیم تا با اضافه شدن این کلاس‌ها اقدامی شود تا مشکلی پیش نیاید.

۲۴۳رشته کارودانش/۴۳رشته فنی‌ حرفه‌ای/اضافه شدن رشته پلیمر                               

 مدیر کل دفتر فنی حرفه‌ای و کارودانش آموزش وپرورش ادامه داد: در سال آینده هنرستان یک ساله خواهیم داشت. در حال حاضر ۲۴۳ رشته کارودانش و ۴۳ رشته فنی حرفه‌ای که با پلیمر ۴۴ رشته می‌شود داریم.

 وی با بیان اینکه کتاب‌های فنی‌حرفه‌ای و کارودانش به چاپ رسیده است، تصریح کرد: ۲ سال قبل تیراژ کتاب‌ها آماده شده و تمام قراردادها با استان‌ها بسته شده است. با هماهنگی شرکت چاپ و نشر تا ۱۰ الی ۱۵ روز آینده قبل از شروع سال تحصیلی تمام کتا‌ب‌ها به استان‌ها ارسال می‌شود.

منبع:پانا

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۱
کد خبر : 47609
بازدیدها: 320

پاسخی بگذارید »