پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

افزایش ۳۰ میلیاردی بودجه هوشمندسازی مدارس

danesheroz2 خرداد ۶, ۱۳۹۲ ۰
افزایش ۳۰ میلیاردی بودجه هوشمندسازی مدارس

خبرگزاری پانا: عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح اعتبارات تصویب شده آموزش و پرورش، از افزایش بودجه بخش‌های مختلف آموزش و پرورش خبر داد

به گزارش گروه دانش آموزی دانش روز، جبار کوچکی‌نژاد  به تشریح جزئیات اعتبارات تخصیص داده شده به بخش‌های مختلف آموزش و پرورش پرداخت و اعلام کرد: با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص تحول بنیادین در آموزش و پرورش، مجلس بر آن شد تا در بودجه سال جاری بخش‌های مختلف آموزش و پرورش علاوه بر بودجه‌های پیشنهادی دولت، مبلغ اضافه‌ای نیز به منظور حمایت از طرح‌های آموزش و پرورش در نظر گیرد.

168714_790

 

افزایش ۳۰ میلیارد تومانی بودجه معاونت پرورشی/ افزودن ۳ میلیارد تومان به بودجه کانون پرورش فکری

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در همین راستا، بودجه معاونت پرورشی و تربیتی حدود ۳۰ میلیارد تومان از سوی مجلس افزوده شد و این در حالی است که مجلس ۳ میلیارد تومان اضافه نیز به کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان اختصاص داده است.

 

اختصاص بودجه ۵ میلیارد تومانی به حمل و نقل دانش آموزان استثنایی

نماینده مردم رشت در مجلس نهم تصریح کرد: علاوه بر این، ردیف بودجه جدیدی برای سرانه واحدهای آموزشی به میزان ۷۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده است. همچنین بودجه ای معادل ۵ میلیارد تومان به حمل و نقل دانش آموزان استثنایی واگذار شده است.

 

اضافه شدن ۳۰ میلیارد تومان دیگر به بودجه هوشمندسازی مدارس

تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان برای بهسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس

 

وی افزود: ۳۰ میلیارد تومان نیز به هوشمند سازی مدارس خارج از آنچه که دولت پیشنهاد داده بود، برای توسعه این طرح اختصاص یافت و در این میان تخصیص  ۲۰۰ میلیارد تومان نیز از سهم فروش گاز به تجهیز و نوسازی سیستم های گرمایشی مدارس به تصویب رسید.

 

اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی به ساخت سرانه‌های ورزشی مدارس

 

کوچکی نژاد در ادامه با اشاره به افزایش ۲۰ ریال تعرفه هر نخ سیگار وارداتی، گفت: سهم این افزایش تعرفه هر نخ سیگار وارداتی در مجموع حدود ۱۲۰ میلیارد تومان است  که قرار است به ساخت سرانه های ورزشی دانش آموزی تعلق گیرد.

 

افزایش ۷۵ میلیاردی بودجه دانشگاه فرهنگیان/ مجموع اعتبارات این دانشگاه در سال ۹۲ به ۱۶۳ میلیارد رسید

 

این نماینده مردم در خانه ملت خاطرنشان کرد: بودجه دانشگاه فرهنگیان نیز از سوی دولت ۸۸ میلیارد تومان عنوان شده بود که مجلس ۷۵ میلیارد تومان دیگر نیز به آن افزود و در مجموع این دانشگاه با بودجه ۱۶۳ میلیارد تومانی در سال جاری بالاترین بودجه دانشگاهی در سراسر کشور را دارا شده است.

منبع: پانا

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۰
کد خبر : 21066
بازدیدها: 136

پاسخی بگذارید »