پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

افزایش ۱۵۰ هزار نفری آمار دانش آموزان

danesheroz1 مرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰
افزایش ۱۵۰ هزار نفری آمار دانش آموزان

دانش روز: وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: با آمارهای به دست آمده از تعداد ثبت نام دانش آموزان در مدارس کل کشور، تعداد دانش آموزان سال تحصیلی جدید نسبت به سال گذشته ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار نفر افزایش داشته است که این افزایش مربوط به دانش آموزان در پایه اول ابتدایی است

به گزارش دانش روز، حمیدرضا حاجی بابایی ظهر سه شنبه در حاشیه مراسم جشن هوشمندسازی مدارس شهر تهران که در مجمتع آموزشی دکتر شریعتی منطقه ۱۶ برگزار شد، در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: سال گذشته ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز در سراسر کشور در مدارس ثبت نام کردند که امسال این تعداد ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار نفر افزایش یافته است.

وی درباره زمان برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی توضیح داد: این موضوع را به همراه اعتبارات و مجوزهای آن در حال پیگیری هستیم و در هر زمانی که معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری و سایر دستگاههای مربوطه مجوزهای لازم را صادر کنند، نسبت به اجرای آن و برگزاری آزمون اقدام خواهیم کرد.

حاجی بابایی درباره دریافت پول از والدین به هنگام ثبت نام گفت: برای دریافت وجه نقد در زمان ثبت‌نام از دانشجویان، مدیران باید به تصمیم اولیا توجه داشته باشند و آن را اجرایی کنند. البته این به معنای آن نیست که اشکالاتی وجود ندارد. اما آنچه که مهم است جایگاه مدرسه است و اینکه مردم آموزش و پرورش را دوست دارند. لذا اگر هم مواردی وجود داشته باشد، نسبت به رفع و بررسی آن اقدام می‌کنیم.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر سرانه مدارس نیز گفت: از بودجه ۹۲ تاکنون مبلغی به آموزش و پرورش ابلاغ نشده است، اما با توجه به کمبودهایی که مدارس دارند، به دنبال پرداخت آن هستیم.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه در طول ۳۵ سال گذشته بالاترین سرانه مدارس در سال ۹۰ و به مبلغ ۱۸۰ میلیارد تومان واریز شده است، گفت: سال گذشته ۳۰۰ میلیارد تومان به مدارس سرانه پرداخت کردیم که از مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان مربوط به پول آب، گاز و برق مدارس بود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر بخواهیم سرانه معقول و مطلوبی را به همه مدارس بپردازیم، باید سالانه ۶۰۰ میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شود. این در حالی است که امسال در لایحه بودجه تنها ۷۰ میلیارد تومان سرانه مصوب شده است.

منبع:مهر

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۴
کد خبر : 41661
بازدیدها: 507

پاسخی بگذارید »