چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

افزایش ۱۱ درصدی بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۲/ رقم احتمالی ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان

danesheroz اسفند ۲۷, ۱۳۹۱ ۰

بر اساس اطلاعاتی که در قانون بودجه سال ۹۲ به مجلس ارائه شده است، بودجه آموزش و پرورش افزایش بیش از ۱۱ درصدی را شاهد است

عظیم ترین وزارتخانه کشور با در اختیار داشتن چیزی حدود یک میلیون فرهنگی، بیش از ۱۲ میلیون دانش آموز و نزدیک به یک میلیون فرهنگی بازنشسته نیازمند تخصیص اعتباراتی کافی است.
همچنین نزدیک به ۱۲۰ هزار مدرسه کشور که روزانه پذیرای دانش آموزان در نقاط مختلف کشور هستند، هزینه های بسیاری را در ابعاد گوناگون اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و آموزشی نیازمند هستند.
بودجه آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۱ حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان بود که نسبت به سال گذشته خود در سال ۱۳۹۰ افزایش حدود ۱۹ درصدی را شاهد بود.
اما در قانون بودجه سال ۱۳۹۲ که به مجلس شورای اسلامی رفته است، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در حال بررسی ابعاد مختلف آن و سپس ارسال به کمیسیون تلفیق هستند.
فرهاد بشیری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا و در پاسخ به این پرسش که آیا میزان رشد و افزایش بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۲ مشخص شده است یا خیر؟ گفت: در بودجه ای که از سوی دولت برای مجلس آمده است، افزایش حدود ۱۱ درصدی را شاهد هستیم.
وی افزود: آموزش و پرورش جایی است که باید در آن هزینه صورت گیرد و این بخش دارای ظرفیت های بالایی است و از طرفی باید اعتبارات بیشتری داشته باشد.
بشیری درباره رقم افزایش بودجه پیشنهادی آموزش و پرورش در مجلس، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۲ حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان باشد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: البته این بودجه باید در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گیرد که به نظر می رسد همین رقم به تصویب برسد.

 

یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۶:۰۲
کد خبر : 9994
بازدیدها: 216

پاسخی بگذارید »