یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

افزایش چشمگیر اعتیاد در میان دانش آموزان افغانستان/والدین افغانی، عامل اصلی اعتیاد فرزندانشان هستند

danesheroz بهمن ۲۴, ۱۳۹۱ ۰

اعتیاد پدیده ای است که هر روزه در جامعه دانش آموزی افغانستان در حال افزایش است و تبدیل به تهدیدی جدی در مدارس این کشور شده است

به نقل از خبرگزاری فرانسه، گزارش های رسیده از افغانستان حاکی از آن است که شمار دانش آموزان معتاد در این کشور رو به افزایش است و در مراکز ترک اعتیاد در این کشور دانش آموزان ابتدایی با سن کم نیز دیده می شوند.
از همین رو اعتیاد کودکان و نوجوانان در افغانستان به مشکل بزرگی در این کشور بدل شده است  و این در حالی است که بخشی از این دانش آموزان کم سال ناآگاهانه و توسط خانواده هایشان مبتلا به اعتیاد شده اند و این بیشتر مایه تاسف است.
یکی از کارشناسان آموزشی در وزارت آموزش افغانستان در این خصوص می گوید: در افغانستان که بیش از ۹۰ درصد تریاک جهان را تولید می کند، والدین عامل اصلی اعتیاد فرزندانشان هستند و همین امر لزوم توجه نظام آموزشی را بر این مسئله بیشتر نشان می دهد.
آمارها نشان می دهد که ۳۰۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در افغانستان به مواد مخدر اعتیاد دارند و این میزان طی سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ بیشترین افزایش را داشته است.
به اعتقاد فعالان مبارزه با مواد مخدر در افغانستان، هر چه بر تعداد معتادان در افغانستان اضافه شود، بر تعداد دانش آموزان معتاد نیز افزوده می شود و برای کشوری که بیش از نیمی از جمعیت آن زیر هجده سال سن دارند، اعتیاد تهدیدی جدی برای آینده افغانستان به شمار می آید.

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۹
کد خبر : 6545
بازدیدها: 240

پاسخی بگذارید »