سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

افزایش نرخ سرویس مدارس

danesheroz1 تیر ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
افزایش نرخ سرویس مدارس

دانش روز: تعیین نرخ جدید سرویس مدارس برای سال تحصیلی جدید، تصویب بودجه سازمان نوسازی و دیدار اعضای شورای شهر چهارم با شهردار تهران از مهمترین اخبار شهری این هفته بود

به گزارش دانش روز، این هفته در جلسه علنی شورای شهر تهران نرخ های جدید سرویس مدارس تصویب شد . بر اساس مصوبه شورا نرخ سرویس های تاکسی ۳۱.۵ درصد و سرویس های اتوبوس و مینی بوس نیز ۲۰ درصد افزایش یافت .

نرخ کرایه خودروهای حمل و نقل دانش آموزان مدارس شهر تهران در سال تحصیلی ۹۲-۹۳ (ماهیانه بر اساس ۲۲ روز سرویس دهی)

ردیف میزان مسافت رفت و برگشت از درب منزل اولین دانش آموز تا درب مدرسه و بالعکس (کیلومتر) متوسط کرایه خودروی سواری هر دانش آموز (ریال) متوسط کرایه خودروی ون برای هر دانش آموز (ریال) متوسط کرایه مینی بوس هر دانش آموز (ریال) متوسط کرایه میدل داست هر دانش آموز (ریال) متوسط کرایه اتوبوس هر دانش آموز(ریال)
۱ ۵ ۶۵۰۰۰۰ ۴۰۰۰۰۰ ۲۵۲۰۰۰ ۲۱۶۰۰۰ ۱۸۰۰۰۰
۲ بیش از ۵ تا ۱۰ ۷۶۰۰۰۰ ۴۴۰۰۰ ۲۷۶۰۰۰ ۲۳۴۰۰۰ ۲۰۴۰۰۰
۳ بیش از ۱۰ تا ۱۵ ۸۵۰۰۰۰ ۴۹۰۰۰۰ ۳۰۰۰۰۰ ۲۷۶۰۰۰ ۲۳۴۰۰۰
۴ بیش از ۱۵ تا ۲۰ ۹۷۰۰۰۰ ۵۲۰۰۰۰ ۳۱۲۰۰۰ ۳۰۰۰۰۰ ۲۶۴۰۰۰
۵ بیش از ۲۰ تا ۲۵ ۱۰۶۰۰۰ ۵۸۰۰۰۰ ۳۷۲۰۰۰ ۳۶۰۰۰۰ ۳۰۰۰۰۰
۶ بیش از ۲۵ تا ۳۰ ۱۱۸۰۰۰ ۶۱۰۰۰۰ ۳۹۶۰۰۰ ۳۱۸۰۰۰
۷ ۳۰ به بالا توافقی توافقی توافقی توافقی توافقی

  این هفته در جلسه غیر علنی شورای شهر نیر بودجه ۷۹۹ میلیارد تومانی سازمان نوسازی شهرداری تهران تصویب شد. رسول خادم رئیس کمیسیون اقتصادی و برنامه و بودجه شورا در جریان بررسی بودجه این سازمان  با تاکید بر اینکه سال ۹۲ سال سررسید پرداخت اصل و سود اوراق مشارکت فروخته شده از سوی سازمان نوسازی شهر تهران است گفت: طولانی شدن سیر بررسی بودجه سازمان به دلیل شفاف شدن وضعیت مالی و همچنین مشخص شدن میزان اصل و سود معوق اوراق مشارکت بود و از سوی دیگربه لحاظ بودجه ای نباید سازمان را بلاتکلیف می گذاشتیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا در جریان تشریح بودجه سازمان خاطر نشان کرد: در بودجه سال ۹۲ سازمان مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار جهت پرداخت جریمه تاخیر تادیه سود اوراق مشارکت مربوط به سالهای قبل درنظر گرفته شده است.مشابه این مبلغ را نیز در بودجه سال ۹۱ در نظر گرفته بودیم که در اختیار سازمان قرار نگرفت. به همین دلیل است معادل آن را در سال ۹۲ در نظر گرفته ایم.

این هفته شایعه انصراف چمران از شورای شهر چهارم به گوش رسید . اما وی در اولین فرصت این شایعه را تکذیب کرد و آن را دروغ دانست . او در خصوص این که احتمال دارد ریاست شورای چهارم به فرد دیگری برسد نیز گفت: به میز ریاست نچسبیده است .او ادامه داد : هرگز پشت میز ریاست شورای شهر تهران ننشسته ام و همیشه روی صندلی شورا نشسته ام. نمی خواهم فکر کنم بر صندلی ریاست چسبیده ام بنابراین  بر روی صندلی کنفرانس می نشینم .

چمران اضافه کرد: نه در شورا بلکه در هیچ کجا پشت میز ریاست ننشسته ام . زمانی که ریاست دانشکده را هم بر عهده داشتم بر روی یکی از صندلی های میز کنفرانس می نشستم .

در میانه این هفته مدیر عامل برج میلاد در واکنش به برخی شایعات مربوط به نشت آب در آب نماهای برج میلاد گفت: این شایعه در زمان انتخابات مطرح شد و شائبه سیاسی داشت.

او ادامه داد:این یک شایعه است، سیستم‌های نگهداری برج میلاد بسیار کامل و مجهز است و ۳۰ شرکت براساس نگهداری و پیشگیرانه در حال مراقبت از این برج ملی هستند.

وی ادامه داد: ما ۴۰ آب‌نما در مجموعه برج میلاد داریم که می توان حتی زیر آن را نیز بازدید کرد و هیچ نمی در این آب نماها وجود ندارد.

به گفته هوشیار این شایعات در زمان انتخابات مطرح شد و شائبه سیاسی داشت و به همین در آن برهه از زمان در آن پاسخ داده نشد و باید بگوییم برج میلاد یک یادمان ملی است، با آن برخورد سیاسی نکنیم.

در سومین دیدار غیررسمی اعضای شورای چهارم  شهردار تهران هم حاضر شد . مرتضی طلایی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص  این دیدار گفت: در این دیدار که اکثریت اعضای شورای چهارم حضور داشتند گزارشی در خصوص عملکرد ۸ سال گذشته شهرداری تهران ارائه شد.

رحمت الله حافظی یکی دیگر از اعضای شورای چهارم هم در این رابطه گفت: در این جلسه که معاونین شهردار نیز حضور داشتند، آقای قالیباف گزارش کلان و کلی از روند اجرای برنامه های مدیریت شهری در ۸ سال گذشته ارائه داد که در مجموع، گزارش مثبت و قابل قبولی بود.

منتخب شورای شهر چهارم تهران در ارتباط با موضوع ابقای قالیباف در شهرداری تهران، گفت: ترجیح می دهیم در ارتباط با شهردار تهران، شاخصهایی تدوین کنیم و بر اساس آن، فرد مورد نظر برای مدیریت شهر تهران را گزینش کنیم.

وی با اعلام اینکه در حدود ۲۰ نام برای عهده دار شدن این سمت مطرح شده اند، افزود: قرار شده روزمه این افراد را گرفته و در دو یا سه مرحله غربالگری شوند و در نهایت، از سه یا چهار نفر آنها دعوت کنیم که بیایند و برنامه های شان را برای شهرداری تهران ارائه دهند.

حافظی با عنوان این مطلب که قالیباف هم یکی از این گزینه هاست، گفت: بعد از جمع بندی برنامه های کاندیداهای نهایی، شورا برای انتخاب شهردار آینده تهران وارد بحث می شود که پیش بینی می کنیم در اولین جلسه بعد از رسمی شدن فعالیت شورای چهارم، بتوانیم شهردار تهران را انتخاب و معرفی کنیم.

منبع:مهر

جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۷
کد خبر : 39335
بازدیدها: 233

پاسخی بگذارید »