شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش وپرورش خبر داد:

افزایش ضریب درس ˝زمین شناسی˝ در کنکور

sheida92 اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
افزایش ضریب درس ˝زمین شناسی˝ در کنکور

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش وپرورش گفت: برای تقویت جایگاه ویژه درس زمین‌شناسی، ضریب این درس تا زمان حذف آزمون کنکور افزایش می‌یابد

نخستین همایش جایگاه آموزش علوم زمین در ایران به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور و وزارت آموزش و پرورش، در هفته گرامی‌داشت مقام معلم با حضور دبیران زمین‌شناسی و سرگروه‌های آموزشی استان‌ها برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محی الدین بهرام محمدیان، معاون وزیر آموزش و پرورش در این همایش اظهار کرد: بر اساس برنامه درسی ملّی و رویکرد جدید علوم تجربی، موضوع زمین و علوم مربوط به آن در کانون توجه قرار دارد.

وی بر مدیریت منابع بی‌شمار موجود در طبیعت تأکید کرد و افزود: باید با مدیریت هوشمندانه در بهره‌برداری از منابع ملّی، از تخریب طبیعت و تضییع حقوق دیگران ممانعت به عمل آید و این ثروت ملّی با رعایت اصول اخلاقی به دور از منافع شخصی به اثربخشی و کارایی بهینه بینجامد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در بخش دیگری از سخنان خود با اظهار امیدواری نسبت به حذف کنکور در نظام آموزشی، خاطر نشان کرد: برای تقویت جایگاه ویژه درس زمین‌شناسی، ضریب این درس تا زمان حذف آزمون کنکور افزایش می‌یابد.

محمدیان در پایان تأکید کرد: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، از دستاوردها و یافته‌های جدید علمی سایر نهاد‌های علمی – تخصصی، استقبال می‌کند و در تولید محتوای آموزشی، به تناسب موضوع از آنها استفاده خواهد کرد.

یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۵
کد خبر : 14942
بازدیدها: 258

پاسخی بگذارید »