جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیرکل هواشناسی استان البرز هشدار داد

افزایش شدت آلودگی هوای استان البرز در روزهای آینده

danesheroz دی ۱۲, ۱۳۹۱ ۰

مدیرکل اداره هواشناسی استان البرز گفت: طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه این هفته میزان آلاینده‌ها در هوای استان البرز به شدت افزایش می‌یابد

اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی‌هایی که از روی نقشه‌های پیش‌یابی و داده‌های علمی حاصل شده است، تا آخر هفته آب و هوای استان البرز وضعیت پایداری را سپری خواهد کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در فصل پاییز به سر می‌بریم و در این فصل شاهد شرایط وارونگی جوی هستیم، طی روزهای اخیر میزان آلاینده‌های معلق در هوا در بسیاری از مناطق کشور به ویژه کلانشهرها و شهرهای بزرگ افزایش یافته است.

مدیرکل اداره هواشناسی استان البرز ادامه داد: بنابراین از آنجایی که تا پایان هفته آب و هوای استان البرز شرایط پایداری را تجربه کرده و شاهد وزش باد مطلوب نخواهیم بود، پیش‌بینی می‌شود که در این روزها با هوای آلوده روبه‌رو باشیم.

رحمانیان اعلام کرد: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه میزان این آلاینده‌ها به شدت افزایش یافته و طی این دو روز با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی متذکر شد: از شامگاه چهارشنبه به بعد با افزایش ابر و وزش باد در استان البرز میزان آلاینده‌ها نیز کاهش خواهد یافت.

* اعلام تعطیلی در حوزه وظائف اداره هواشناسی نیست

مدیرکل اداره هواشناسی استان البرز در پاسخ به این پرسش که آیا در این روزها شاهد تعطیلی استان و یا حداقل مدارس البرز خواهیم بود؟ گفت: ما گزارش‌ها را بر اساس چارچوبی که داریم به مسئولان ارائه خواهیم کرد.

رحمانیان در پایان تاکید کرد: بنابراین اعلام تعطیلی استان البرز ادارات و مدارس در حوزه وظایف و اختیارات ما نیست و این امر از سوی دستگاه‌های مسئول تصمیم‌گیری و به مردم اعلام خواهد شد.

سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۴۳
کد خبر : 2434
بازدیدها: 218

پاسخی بگذارید »