جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

افزایش ذخیره سازی تخم مرغ در آستانه ماه رمضان

danesheroz1 تیر ۳, ۱۳۹۲ ۰
افزایش ذخیره سازی تخم مرغ در آستانه ماه رمضان

دانش روز: مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار از صادرات ۳۲ هزار تن تخم‌مرغ از اسفند ماه سال گذشته تاکنون خبر داد و گفت: با توجه به کاهش مصرف تخم‌مرغ در ماه رمضان باید میزان ذخیره‌سازی این محصول به ۱۰ هزار تن افزایش پیدا کند

به گزارش دانش روز، هدایت اصغری  اظهار کرد: ذخیره‌سازی ۵۰۰۰ تنی تخم‌مرغ به عنوان ذخیره چرخشی ماهانه به تصویب رسیده است که در انتظار ابلاغ مصوبه و تخصیص نهاده مدت‌دار از سوی شرکت پشتیبانی امور دام برای آغاز ذخیره‌سازی است.

وی با تاکید بر تامین هر چه سریع‌تر نهاده‌های مرغداران برای ذخیره‌سازی تخم‌مرغ افزود: در سال جاری به صورت متوسط ماهانه بیش از ۸۰ هزار تن تخم‌مرغ تولید شده که باید برای ذخیره‌سازی و صادرات ۱۰ هزار تن آن که مازاد بر مصرف است، برنامه‌ریزی کرد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار گفت: از اسفند سال گذشته تا پایان خرداد ماه برای صادرات ۳۵ هزار تن تخم‌مرغ مجوز صادر شد که تاکنون ۳۲ هزار تن به ارزش ۴۵ هزار دلار به کشورهای افغانستان، عراق، تاجیکستان، گرجستان، ترکمنستان، عمان، کویت و امارات صادر شده است.

اصغری با بیان این‌که ارزش صادراتی هر کیلوگرم تخم‌مرغ ۱.۳ دلار است، اظهار کرد: عمان به تازگی به لیست صادراتی تخم‌مرغ ایرانی اضافه شده و برای اضافه شدن روسیه به بازارهای صادراتی این محصول باید قرارداد بین دو کشور منعقد شود.

وی تاکید کرد: با توجه به قرار گرفتن در آستانه ماه رمضان و کاهش مصرف تخم‌مرغ در این ماه باید ذخیره‌سازی تخم‌مرغ از ۵۰۰۰ تن به ۱۰ هزار تن افزایش یابد تا با صادرات ۵۰۰۰ تنی در این ماه بتوان بازار تخم‌مرغ را به گونه‌ای کنترل کرد که تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان متضرر نشوند.

براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار که به زودی ابلاغ می‌شود برای ذخیره‌سازی تخم‌مرغ مازاد بر مصرف هر دو ماه یکبار ۱۰۰ هزار تن نهاده مدت‌دار به مرغداران داده می‌شود تا با فروش آن اعتبار مورد نیاز برای ذخیره‌سازی را تامین کنند.

براساس این مصوبه ۵۰ هزار تن ذرت به قیمت کیلویی ۷۰۰ تومان و ۵۰ هزار تن سویا به قیمت کیلویی ۱۰۵۰ تومان در اختیار اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار قرار می‌گیرد.

 

 

 

منبع:ایسنا

دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۴
کد خبر : 31492
بازدیدها: 308

پاسخی بگذارید »