یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

افزایش حقوق فرهنگیان در تیرماه

danesheroz2 تیر ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
افزایش حقوق فرهنگیان در تیرماه

دانش روز: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق وعده رئیس جمهور احکام افزایش حقوق فرهنگیان این هفته ابلاغ خواهد شد و با حقوق تیرماه پرداخت می‌شود

به گزارش دانش روز،  وحید کیارشی در اختتامیه سی امین اجلاس آموزش و پرورش مناطق کشور که هم اکنون در سالن رازی در حال برگزاری است گفت: در سال های گذشته به خصوص در سال ۹۱ آموزش و پرورش شرایط سختی از نظر مالی گذراند.

وی ادامه داد: در برخی موارد مثل بدهی، روستا مرکزی و سرانه شبانه روزی مشکلاتی کاملاً مشخص وجود داشت اما آن چه که مسلم است این است که عدم برخورداری استان ها همگی به صورت یکسان بود و ما شاهد مشکلات یکسانی در سطح مناطق بودیم.

وی افزود: کل اعتبارات آموزش و پروش استان ها در سال ۸۴ ، ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بود و امروز در سال ۹۲ به ۱۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است و برآورد ما این است که تا ۱۵ هزار میلیارد تومان نیز باید هزینه کنیم.

وی با اشاره به این که نسبت به ۸۸ اعتبارات آموزش و پروش ۵۰ درصد رشد پیدا کرده است حقوق و مزایا ۱۲۲ درصد رشد داشته و کل بودجه از سال ۸۸ تا سال ۹۲، پنجاه درصد رشد داشته است این در حالی است که میانگین حقوق ۲۳.۲ درصد بوده است و در برابر ۱۲ درصد رشد سالانه ۲۳.۲ درصد رشد میانگین حقوق سالانه داشته ایم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: اعتبارات حقوق و مزایا در سال ۸۸ شش هزار و پانصد میلیارد بوده که در سال ۹۲ به ۱۳ هزار میلیارد رشد رسیده است که این یعنی ۱۲۲ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: ضریب حقوق کارکنان دولت ۱۲ درصد رشد کرده که از میان حقوق فرهنگیان ۲۳.۲ درصد رشد داشته است و اگر امروز شاهد آرامش روانی و عدم تنش اجتماعی فرهنگیان عزیز هستیم به دلیل رسیدگی هایی  است که بیشتر شده است.

کیارشی افزود: در سال ۹۱ نتوانستیم ۹ ماه از بیمه طلایی کارکنان را بدهیم و در خصوص سرانه مدارس مشکل جدی داشتیم.

هم اکنون بحث سرانه شبانه روزی و روستا مرکزی بحث ضیافت و تکریم معلم بعد از پرداخت حقوق در اولویت قرار دارد.

وی ادامه داد: سرانه مدارس در شهریور ماه مشخص می شود و حق الزحمه امتحانات خرداد، مرداد و شهریور ماه پرداخت می شود.

وی ادامه داد : هزینه برق آب و گاز در هفته گذشته نهایی شد و در هفته آینده بدون این که هیچ پستی از ادارات شهرستان ها کم شود پست ها ساماندهی می شود.

کیارشی گفت: طرح رتبه بندی معلمان عملیات اجرایی آن امسال آغاز می شود که این امتیاز بزرگی برای آموزش و پرورش است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: وعده رئیس جمهور عملی خواهد شد و احکام افزایش حقوق فرهنگیان این هفته ابلاغ می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۶
کد خبر : 35850
بازدیدها: 587

پاسخی بگذارید »