دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران

افزایش حضور دانش‌آموزان و فرهنگیان در نمایشگاه قرآن

danesheroz1 مرداد ۳, ۱۳۹۲ ۰
افزایش حضور دانش‌آموزان و فرهنگیان در نمایشگاه قرآن

دانش روز: معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران از افزایش حضور دانش‌آموزان و فرهنگیان در بیست ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم خبر داد

   به گزارش دانش روز، رضا امانی  با اعلام اینکه برای حضور بیشتر دانش‌آموزان و فرهنگیان در بیست ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اقداماتی زیادی صورت گرفته است، اظهار کرد: با اطلاع رسانی به مدارس و مناطق و همچنین برنامه ریزی های صورت گرفته، شاهد حضور گسترده تر دانش آموزان و فرهنگیان در نمایشگاه امسال قرآن کریم هستیم.

  وی یکی از دلایل حضور گسترده دانش آموزان در نمایشگاه قرآن امسال را برنامه های جذاب این نمایشگاه دانست و افزود: به طور مثال برای افزایش حضور دانش آموزان در نمایشگاه امسال مسابقات حفظ و قرائت قرآن و اجرای دکلمه توسط خود دانش آموزان اجرا می شود.

 معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش شهر تهران میزبانی و برگزاری مسابقات متعدد نماز و عترت را از فعالیت های بخش پژوهشی این معاونت دانست و ادامه داد: امسال نیز در بخش های مختلف مثل تربیت اساتید قرآنی و مشاوره، فعالیت‌های زیادی در معاونت پرورشی و فرهنگی تهران انجام گرفته است.

 امانی گسترش نظارت بر مدارس قرآنی و گسترش تشکیل کلاس‌های  مفاهیم و تفسیر  قرآن را از دیگر فعالیت‌های  معاونت پژوهشی آموزش  و پرورش تهران عنوان کرد و گفت: در بخش نماز و قرآن پیوند گسترده تر مدارس با مساجد مدنظر است و همچنین در بخش عترت، نشست های مکرر به صورت گفتمانی به منظور پاسخگویی اساتید مجرب به شبهات برگزار می شود.

 امانی همچنین با اشاره به اینکه در سال گذشته با هماهنگی که با موسسه مهدی موعود صورت گرفت جلسات و نشست های متعددی برای دانش‌آموزان و اساتید در نمایشگاه قرآن برگزار شد، یادآور شد: امسال نیز تفاهم نامه هایی با سازمان تبلیغات و موسسات فرهنگی حوزوی صورت گرفته تا شاهد حضور بیشتر طلاب و روحانیون درمدارس باشیم.

 وی درباره نحوه حضور روحانیون در مدارس، گفت:شرکت روحانیت در مدارس یا به صورت پروژه ای به مناسبت‌های مذهبی یا به صورت رسمی انجام می‌گیرد که می توان به توسعه مدارس امین اشاره کرد.

منبع:پانا

پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۱
کد خبر : 42508
بازدیدها: 171

پاسخی بگذارید »