دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

افزایش تعداد مدارس شاهد در مهرماه

danesheroz2 خرداد ۸, ۱۳۹۲ ۰
افزایش تعداد مدارس شاهد در مهرماه

مدیرکل دفتر امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش از افزایش تعداد مدارس شاهد در مهرماه سال جاری خبر داد و گفت: در صورتی که تعداد فرزندان ایثارگر و شاهد در منطقه ای برای تشکیل کلاس به حد نصاب برسد و همچنین فضای آموزشی مناسب نیز در اختیار باشد، مدرسه جدید شاهد و یا ایثارگران تاسیس خواهد شد

به گزارش گروه آموزش و پرورش دانش روز، مریم خلیلوند با بیان اینکه هر ساله با افزایش تعداد مدارس شاهد و ایثارگر در سراسر کشور روبرو هستیم، اظهار کرد: اداره کل امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش هر سال در مناطق مختلف کشور جهت راه اندازی مدارس جدید شاهد بررسی هایی را به انجام می رساند.

 

وی ادامه داد: در صورتی که تعداد فرزندان ایثارگر و شاهد در منطقه ای برای تشکیل کلاس به حد نصاب برسد و همچنین فضای آموزشی مناسب نیز در اختیار باشد، مدرسه جدید شاهد و یا ایثارگران تاسیس خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش افزود: برای جذب فرزندان شاهد و ایثارگر در مدارس خاص، باید بررسی های لازم صورت گیرد، به عنوان مثال حتماً باید امکانات آموزشی خوبی در اختیار این دانش آموزان قرار گیرد.

خلیلوند خاطرنشان کرد: وزیر آموزش و پرورش نیز تاکید دارند که فضاهای آموزشی، تجهیزات و امکانات و نیروی انسانی که جهت تحصیل فرزندان شاهد و ایثاگر مورد استفاده قرار می گیرد باید مناسب و برازنده فرزندان شاهد باشد.

وی با بیان اینکه هیچ سالی نبوده است که افزایش تعداد مدارس شاهد را نداشته باشیم، گفت: در سال تحصیلی جاری، ۳۳۶ مدرسه شاهد راه اندازی شد و در حال حاضر ۱۳۰۰ مدرسه شاهد در سراسر کشور در حال فعالیت هستند.

مدیرکل دفتر امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش از افزایش تعداد مدارس شاهد در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: رقم مربوط به افزایش مدارس شاهد در مهرماه اعلام خواهد شد.

خلیلوند در پایان گفت: هم اکنون در استانها، نیاز و ضرورت ایجاد مدارس جدید شاهد در دست بررسی است و با توجه به اعلام مناطق آموزشی و تعداد دانش آموزان شاهد، تاسیس و راه اندازی مدارس جدید شاهد دنبال و پیگیری خواهد شد.

منبع: پانا

چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۷
کد خبر : 22073
بازدیدها: 174

پاسخی بگذارید »