دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

افزایش تسهیلات مسکن مهر البرز اشتباه بود/ساخت واحدهای مهر متوقف شد

28 danesheroz تیر ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
افزایش تسهیلات مسکن مهر البرز اشتباه بود/ساخت واحدهای مهر متوقف شد

دانش روز : رئیس انجمن سراسری انبوه‌سازان با تاکید بر این‌که افزایش تسهیلات مسکن مهر استان البرز از ۲۵ میلیون به ۳۰ میلیون تومان تصمیم اشتباهی بود، گفت: این مسئله باعث شده تا متقاضیان از تکمیل آورده خود خودداری کنند

به گزارش دانش روز ایرج رهبرافزود : قرار بر این شده تا تسهیلات ۱۹ هزار واحد مسکن مهر این استان از ۲۵ میلیون به ۳۰ میلیون تومان افزایش یابد، اما این برنامه هنوز عملی نشده و  متقاضیان همچنان بلاتکلیف مانده‌اند که این تسهیلات افزایش می‌یابد یا خیر.

وی با بیان این‌که این مسئله ساخت و ساز را با وقفه روبرو کرده است، تصریح کرد: در حالی که متقاضی با پرداخت یک یا دو میلیون تومان می‌توانست واحد خود را تحویل گیرد، اما خبر افزایش تسهیلات باعث شده تا آنها دست نگه دارند چراکه معتقدند دیگر نباید پولی را واریز کنند.

رئیس انجمن سراسری انبوه‌سازان با تاکید بر این‌که افزایش تسهیلات تصمیم مناسبی نبود، خاطرنشان کرد: این برنامه برای بعضی از پروژه که آورده زیادی می‌خواهد مثلا ۱۵ میلیون تومان به بالا مناسب است، مسئولان راه و شهرسازی استان البرز می‌توانستند به این گروه کمک و کسری آنها را واریز کنند نه این‌که با یک تصمیم اشتباه پروژه‌های مسکن مهر را متوقف کنند.

رهبر در پاسخ به این پرسش که آیا برای حل این مشکل با مسئولان راه و شهرسازی استان البرز مذاکره‌ای انجام شده است، گفت: واقعیت آن است که مدیر کل یک سری اختیارات دارد، اما یک سری اختیارات وزارتی است، مقداری هم بانک‌ها ضوابطی دارند که ۵ میلیون تومان اسناد ترهین اضافه شود. این مسائل پروسه پرداخت تسهیلات را طولانی کرده است.

به گفته وی ، بانک ، وزارتخانه و مدیرکل راه و شهرسازی برای عملیاتی کردن پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی باید با هم هماهنگ شوند.

 

 

منبع : تسنیم

پنجشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۲
کد خبر : 34511
بازدیدها: 147

پاسخی بگذارید »