پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

افزایش آمار ولادت در شهرها و کاهش در مناطق روستایی

danesheroz2 خرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰
افزایش آمار ولادت در شهرها و کاهش در مناطق روستایی

مدیر کل آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال از افزایش آمار ولادت در دو ماه ابتدایی سال خبر داد و گفت: آمار ولادت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کمتر از یک درصد افزایش داشته است

به گزارش گروه پزشکی دانش روز،علی اکبر محزون  با بیان این مطلب افزود: براساس آمارهای جمع آوری شده در ماههای فروردین و اردیبهشت سال جاری ۲۲۲ هزار و ۴۹۸ ولادت در سراسر کشور به ثبت رسیده که از این تعداد ۱۱۰ هزار و ۴۳۲ مورد پسر و ۱۰۸ هزار و ۶۶ مورد دختر بوده اند.

images3

وی گفت: آمارهای ولادت نسبت به دو ماهه مشابه سال ۹۱ از رشد ۰.۹ درصدی برخوردار بوده است و همچنین در ازای تولد هر ۱۰۵ پسر ، ۱۰۰ دختر متولد شده است .

مدیر کل آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال از تسریع در ثبت آمار ولادت اشاره و تاکید کرد: طی دو ماهه ابتدایی سال جاری در مناطق شهری ۱۷۷ هزار و ۸۵۵ ولادت و در مناطق روستایی نیز ۴۴ هزار و ۶۴۳ ولادت به ثبت رسیده است.

به گفته محزون، آمارها نشان می دهد درصد ولادت در روستاها بر خلاف شهرها کاهش داشته است که آن نیز دلایل زیادی دارد که یکی از آن مهاجرت جوانان به شهرها است که باعث شده با سالخورده شدن جمعیت روستاهای کشور ، پتانسیل فرزند آوری در آنها از بین برود.

وی تاکید کرد: آمار ولادت در مناطق شهری طی مدت اعلام شده ۱.۸ درصد افزایش و در مناطق روستایی ۲.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

منبع: مهر

چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۴
کد خبر : 19377
بازدیدها: 261

پاسخی بگذارید »