پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بازار خودرو پس از ابلاغ قیمت‌ها؛

افزایش ۴ میلیونی سایپا ۱۳۲ مدل SX /مگان ۷۵ میلیون،تندر۹۰ مدل E۲ “سی و هفت میلیون”

danesheroz بهمن ۲۳, ۱۳۹۱ ۰

قیمت خودرو در بازار به دنبال اعلام نرخ‌‌ جدید از سوی خودروسازان و سازمان حمایت، با روند افزایشی همراه شد و برخی خودروها رشد قیمت یک تا ۴ میلیونی یافتند

در مورد تندر- ۹۰ ایران خودرو مدل E۲ نیز باید به افزایش ۲ میلیون تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن به قیمت ۳۷ میلیون تومان در بازار اشاره کرد.

در حالی که معاون وزیر صنعت پس از مصوبه دولت در مورد تغییر مبنای قیمت‌گذاری خودرو، بر کاهش قیمت در بازار به دنبال اجرای این مصوبه تاکید داشت، اما اعلام نرخ‌های جدید از سوی خودروسازان و تصویب آن توسط سازمان حمایت باعث شد، تا قیمت‌ها در بازار نه تنها کاهش پیدا نکند، بلکه در برخی موارد نیز رشد قیمت اتفاق افتاد.

در چنین شرایطی، قیمت مصوب برخی خودروها بالاتر از نرخ بازار آزاد بوده که همین مساله باعث شده، تا قیمت این نوع خودروها در بازار آزاد افزایش یابد.

در عین حال، مصوبه خودروسازان در مورد قیمت‌گذاری برخی خودروها بالاتر از نرخ بازار آزاد خلاف مصوبه دولت در مورد قیمت‌گذاری خودرو است، زیرا طبق این مصوبه، قیمت‌های جدید باید در محدوده قیمت محاسباتی خودرو و نرخ بازار آزاد باشد.

بر این اساس، قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ طی روزهای اخیر با افزایش ۲ میلیون تومانی در بازار همراه شده و به قیمت ۳۷ میلیون تومان رسیده است.

همچنین پژو ۴۰۵ با رشد یک میلیون تومانی قیمت در بازار، این روزها ۲۶ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

افزایش قیمت رانا نیز در بازار یک میلیون تومان بوده و قیمت این خودرو به ۳۶ میلیون تومان رسیده است.

در مورد تندر- ۹۰ ایران خودرو مدل E۲ نیز باید به افزایش ۲ میلیون تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن به قیمت ۳۷ میلیون تومان در بازار اشاره کرد.

قیمت مدل E۱ این خودرو نیز در بازار یک میلیون تومان افزایش یافته و به ۳۳ میلیون تومان رسیده است.

قیمت ویتارا نیز که هنوز نرخ جدیدی برای آن مصوب نشده، در این مدت با رشد ۳ میلیون تومانی به ۱۲۳ میلیون تومان رسیده است.

در مورد محصولات سایپا نیز می‌توان به افزایش ۵/۲ میلیون تومانی قیمت تیبا و عرضه آن به قیمت ۲۲ میلیون تومان اشاره کرد.

افزایش قیمت محصولات خانواده پراید نیز در پی قیمت‌گذاری جدید این خودروها از سوی شرکت سایپا بین ۳ تا ۴ میلیون تومان بوده است، به طوری که قیمت سایپا ۱۱۱ مدل SX با رشد ۳ میلیون تومانی به ۱۹/۵ میلیون تومان در بازار رسیده و این افزایش قیمت در مورد سایپا ۱۳۱ مدل SX نیز ۴ میلیون تومان بوده است که در حال حاضر ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

طی روزهای اخیر قیمت سایپا ۱۳۲ مدل SX نیز ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته و به ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت تندر- ۹۰ مدل E۲ پارس خودرو نیز با رشد یک میلیون تومانی به ۳۷ میلیون تومان رسیده است.

قیمت ماکسیما هم ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته و این روزها ۱۱۵ میلیون تومان معامله می‌شود.
در مورد مگان نیز که بحث قیمت‌گذاری ۷۵ میلیون تومانی این خودرو از سوی شرکت پارس خودرو مطرح است، باید به رشد ۸ میلیون تومانی قیمت آن در بازار و عرضه این خودرو به قیمت ۸۴ میلیون تومان اشاره کرد.

دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۴
کد خبر : 6420
بازدیدها: 252

پاسخی بگذارید »