چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

افزایش حقوق سربازان متاهل

danesheroz1 مرداد ۳, ۱۳۹۲ ۰
افزایش حقوق سربازان متاهل

دانش روز: جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: برابر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح، حق عائله مندی و اولاد سربازان متاهل با حق عائله مندی و اولاد کارکنان رسمی نیروهای مسلح یکسان شد. بنابراین از اول تیرماه سال ۹۲سربازان متاهل که تا به حال حق عائلمندی آنها ۲۸هزار تومان بوده تغییر و حدود ۸۵ هزارتومان دریافت خواهند کرد

به گزارش  دانش روز، سردار کمالی گفت: حق اولاد سربازان متاهل قبلا در حدود ۵۶۰۰ تومان بود که به حدود ۲۱هزار تومان افزایش پیدا کرده است و از تاریخ مذکور به نیروهای مسلح ابلاغ و قابل پرداخت است.

این مقام مسئول در ادامه گفت: اخیراً شایعاتی مبنی برکاهش خدمت سربازی به ۱۸ماه و بعضاً افزایش آن به ۲۴ماه وجود دارد.

سردار کمالی در خصوص خدمت سربازی خاطر نشان کرد: مدت خدمت سربازی فعلاً تغییری پیدا نمی کند و همچنان خدمت سربازی ۲۱ماه می باشد، بدین صورت که در مناطق عملیاتی ۱۸ماه و مناطق محروم و بد آب وهوا ۱۹ماه و برای دستگاه های دولتی و یکان های حفاظت فیزیکی ۲۱ماه و سایر کارکنان مأمور به دستگاه های دولتی ۲۴ماه می باشد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه، شایعات بوجود آمده در ارتباط باخدمت سربازی را تکذیب کرد.

وی در ادامه به خانواده ها تأکید کرد: تنها مرجع اعلام رسمی قوانین و مقررات و اخبار خدمت وظیفه عمومی، ستادکل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا می باشد. لذا خانواده ها به شایعات موجود توجه نداشته باشند.

سردار کمالی در خصوص بخشودگی سربازان فراری اظهار داشت: کلیه سربازان فراری که تا پایان سال ۸۶ فراری محسوب می شوند مورد عفو قرار گرفتند.

وی در تشریح این بخشودگی عنوان کرد: این عفو و بخشودگی مشروط است به این که این افراد تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۲ خود را به سازمانی که درآن مشغول به خدمت بوده اند معرفی نمایند. بدون این که به مراجع قضایی معرفی و به جرم آنها رسیدگی شود به یکان خدمتی خود مراجعه و مابقی خدمت سربازی را سپری می کنند.

سردار کمالی همچنین عنوان کرد که مدت خدمت سربازان فراری بخشوده شده بر اساس مدت زمان خدمت سربازی در موقع فرار آنهاست  یعنی اگر در زمان فرار، مدت خدمتشان ۱۸ماه بوده، همان مدت خدمت را سپری می کنند.

سردار کمالی در ادامه تأکید کرد: کسانی که سرباز فراری سال ۸۶ به ماقبل هستند اگر از مهر ماه خود را معرفی نمایند شامل این عفو و بخشودگی نمی شوند و مطابق قانون با آنها به عنوان سربازان فراری رفتار می شود و برای رسیدگی به جرم آنها ابتدا بایستی به مراجع قضایی معرفی می شوند و بعد از رسیدگی به جرم آنها به یکان خدمتی معرفی و مابقی خدمت سربازی خود را سپری می کنند.

منبع:مهر

پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۰
کد خبر : 42445
بازدیدها: 314

پاسخی بگذارید »