یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

افزایش‌ قیمت‌ تخم‌مرغ طبیعی‌ است

danesheroz2 خرداد ۲۱, ۱۳۹۲ ۰

دانش روز، رئیس‌ سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: افزایش‌ قیمت‌ تخم‌مرغ به خاطر نوسان در میزان‌ عرضه و تقاضای‌ بازار کشور، طبیعی‌ است

به گزارش گروه اقتصادی دانش روز، یدالله‌ صادقی‌ رئیس‌ سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران در پاسخ به افزایش‌ ۴۰ درصدی‌ قیمت‌ تخم مرغ در تهران گفت: افزایش‌ قیمت‌ تخم‌مرغ به خاطر نوسنات‌ در میزان‌ عرضه و تقاضای‌ بازار طبیعی‌ است و البته مقطعی‌ است.

images

وی‌ گفت: البته افزایش‌ ۴۰ درصدی‌ قیمت‌ تخم ‌مرغ را قبول ندارم و نرخ تخم‌مرغ تنها ۷ الی‌ ۸ درصد افزایش‌ یافته‌ است.
وی‌ با اشاره به اینکه‌ دامنه قیمت‌ تخم مرغ در حال حاضر بین‌ ۶۷۰۰ تا ۷۰۰۰ هزار تومان برای‌ هر شانه می‌باشد اظهار داشت: با تامین‌ به موقع نهاده ها قیمت‌ مرغ و تخم مرغ کاملا منطقی‌ و واقعی‌ می‌شود .
رئیس‌ ‌سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران که به مناسبت گرامی داشت روز ملی‌ صنعت، معدن و تجارت سخن می‌ گفت تصریح‌ کرد: استان تهران در سال ۹۱، ۳ میلیارد‌ و ۱۳۸ میلیون‌ ‌دلار صادرات غیر‌نفتی داشته نسبت به سال ۹۰ ۴۷ درصد رشد نشان می‌دهد.
وی افزود: عمده کالاهای‌ صادر شده از استان تهران شامل محصولات کشاورزی‌ با ۱۷ درصد رشد وبرق‌ و مکانیک‌ با ۴۶ درصد رشد پتروشیمی‌ با ۳۳ درصد رشد صنایع‌ غذایی‌ با ۶/۵۰ رشد می‌باشد.
وی‌ ادامه داد: همچنین‌ از دیگر‌ کالاهای‌ صادر شده از استان تهران فرش دست بافت و محصولات معدنی‌ می‌باشد که این‌ کالاها نسبت به سال ۹۰ به ترتیب‌ ۱۵ و ۳۰ درصد با کاهش روبرو بوده است.
صادقی‌ با اشاره به اینکه‌ ۱۶ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی‌ و معدنی‌ در استان تهران فعال می‌باشد اظهار داشت: در سالی‌ که گذشت ۱۰ هزار میلیارد‌ ریال‌ سرمایه‌گذاری قطعی‌ در بخش صنعت و معدن صورت گرفته که این‌ ‌روند نسبت به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در کل کشور رقم مناسبی‌ است وی‌ همچنین‌ در خصوص ایجاد‌ فرصت‌های شغلی‌ در استان تهران گفت: سال گذشته ۲۰ هزار نفر در واحدهای‌ معدنی‌ و صنعتی‌ استان تهران مشغول به کار شدند و به طور کلی‌ ۹۵ هزار فرصت شغلی‌ در بخش صنعتی‌ و معدنی‌ ‌از طریق‌ صدور پروانه بهره‌وری و پروانه کسب در این‌ استان ایجاد‌ شده است.
رئیس‌ سازمان صنعت و معدن و تجارت گفت : با بیان‌ اینکه‌ ‌۳۵۰ پروانه بهره‌برداری در استان تهران ددر سال گذشته صادر شده اظهار داشت: این‌ رقم نسبت به سال ۹۰ ۳۰ درصد کاهش داشته است همچنین‌ میزان‌ اشتغالزایی‌ در استان تهران در سال ۹۱ نسبت به سال قبل از آن ۲۰ درصد کمتر شده است وی‌ با تاکید‌ بر اینکه‌ میزان‌ سرمایه‌گذاری‌ در واحدهای‌ تولیدی‌ و معدنی‌ در استان تهران روند افزایشی‌ دارد تصریح‌ کرد: در سال ۹۱ ۲۱۳ فقره جواز تاسیس‌ صادر شده که براساس اسناد خود اظهاری‌ حدود ۲۰ هزار میلیارد‌ ریال‌ سرمایه‌ ‌گذاری برای‌ تاسیس‌ واحدهای‌ صنعتی‌ و معدنی‌ ‌در استان تهران انجام شده است.
یدالله‌ صادقی‌ همچنین‌ در خصوص کمبود کره در بازار گفت: ۵۵ هزار تن میزان‌ مصرف کره در کشور می‌باشد که ۲۲ هزار تن ان از طریق‌ واحدهای‌ تولیدی‌ داخلی‌ تولید‌ می‌شود وی‌ افزود: در طی‌ چند روز گذشته ۵ هزار تن کره خام که با عرض مرجع وارد شده از گمرکات‌ کشور ترخیص‌ شده که قرار است این‌ میزان‌ کره تا اواخر هفته جاری‌ و اواسط هفته آینده‌ با فرآوری‌و بسته‌بندی در کارخانجات داخلی‌ وارد بازار کشور شود.

وی‌ ادامه داد: با ورود این‌ میزان‌ کره کمبود این‌ کالای‌ خوراکی‌ در بازار کاملا از بین‌ خواهد رفت.

منبع:باشگاه خبرنگاران

سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۵
کد خبر : 25266
بازدیدها: 220

پاسخی بگذارید »