شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

افراد افسرده و تنها بیشتر از دیگران به عفونت شدید گوارشی مبتلا می شوند

atena92 اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۲ ۰

محققان علوم پزشکی اعلام کردند بزرگسالان مبتلا به افسردگی و آنانی که داروهای ضد افسردگی مصرف می کنند بیشتر از دیگران در خطر ابتلا به نوعی عفونت دستگاه گوارش قرار دارند

محققان دانشگاه میشیگان می گویند مطالعات آنان نشان می دهد آن دسته از آمریکایی هایی که تنها زندگی می کنند بیشتر از دیگران به عفونت دستگاه گوارش با میکروب کلستریدیوم دیفیسیل مبتلا می شوند .
باکتری کلستریدیوم دیفیسیل به خصوص در بیمارانی که در بیمارستان بستری می شوند ، دستگاه گوارشی را مبتلا می کند و سالانه به مرگ بیش از هفت هزار نفر در سراسر آمریکا منجر می شود.
دکتر مری راجرز و همکارانش در مقاله ای در شماره اخیر نشریه بیومد اعلام کردند از دیرباز مشخص بود که افراد مبتلا به افسردگی به تغییراتی در دستگاه گوارش خود مبتلا می شوند ولی در این بررسی مشخص شد بزرگسالان مبتلا به افسردگی ، بیشتر از دیگران در خطر ابتلا به عفونت خطرناک دستگاه گوارش با میکروب کلستریدیوم دیفیسیل مبتلا می شوند.

این عفونت خطرناک ، سالانه بیش از سیصد هزار نفر را در آمریکا ،‌ روانه بیمارستان می کند.

محققان می گویند این یافته ها همچنین به پزشکان کمک می کند در بیماران مبتلا به افسردگی ، دستگاه گوارش را کنترل کنند.
محققان می گویند بزرگسالانی که زندگی مجردی دارند به میزان پنجاه و چهار درصد بیشتر از افراد متاهل به این ناراحتی گوارشی مبتلا می شوند در حالی که افراد متاهل ، بیست و پنج درصد کمتر از افراد تنها ، به این مشکلات دچار می شوند.
به گزارش پایگاه خبری یورک الرت در اینترنت ، افسردگی اقسام گوناگون دارد و شایع ترین آن افسردگی کبیر است که فرد مبتلا به آن گاهی شاد و خوشدل و به طور موقت نیز فعال می شود.
نوعی از افسردگی کبیر به افسردگی مالیخولیایی موسوم است که بیمار هیچ گاه از چیزی دلخوش نمی شود و در حدود پانزده درصد مبتلایان به افسردگی کبیر دچار افسردگی اوهام اند که معمولاً با خلق و خوی اندوهگین همراه است و به عنوان مثال خود را گناهکار و غیر قابل بخشش تصور می کنند.
در حدود پانزده در صد مبتلایان به افسردگی کبیر نیز دچار روان پریشی می شوند.

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۰
کد خبر : 15763
بازدیدها: 199

پاسخی بگذارید »