پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید:

افتتاح ۷۰۰ پروژه آموزشی مدارس

danesheroz1 شهریور ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
افتتاح ۷۰۰ پروژه آموزشی مدارس

دانش روز: معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش، از افتتاح ۷۰۰ پروژه آموزشی مدارس همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در سراسر کشور خبرداد

به گزارش دانش روز،  مرتضی رئیسی اعلام کرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس ۷۰۰ پروژه آموزشی با زیربنای ۶۳۰ هزار مترمربع به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: اقدامات لازم برای تأمین تجهیزات مدارس جدید صورت گرفته است و دانش آموزان از فضای ایمن و استاندارد آموزشی و مطابق با آخرین دانش مهندسی روز بهره مند می شوند.

رئیس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار کرد: با خریداری ۱۵ هزار بخاری تابشی قدم نخست خداحافظی با بخاری های نفتی در مدارس برداشته شده است.

 

وی افزود: مجلس شورای اسلامی امسال اعتباری را برای تجهیز سیستم گرمایشی مدارس اختصاص داده است.

به گفته رئیسی ، تاکنون ۱۵ هزار بخاری برقی تابشی برای مدارس مناطق سردسیر تهیه شده است و اولویت ارسال این بخاری ها برای مدارس روستایی تک کلاسه می باشد.

معاون عمرانی وزیر ادامه داد: این بخاری های تابشی در تمام استانهای کشور به جز ۳ استان جنوب توزیع خواهد شد و تا شروع فصل سرما ۳۰ هزار بخاری جدید خریداری و به استانها ارسال می گردد.

رئیسی همچنین به بودجه عمرانی آموزش و پرورش اشاره کرد و اظهار داشت : ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب ملی عمرانی در سال ۹۲ تصویب شده است و با در نظر گرفتن اعتبار عمرانی استانی این رقم به حدود ۲ هزار میلیارد تومان می رسد.

وی در پایان ادامه داد: ۲۰ درصد از بودجه عمرانی به ساماندهی و استانداردساری سیستم های گرمایشی اختصاص دارد که بر این اساس ۹۰ درصد اعتبارات عمرانی امسال مربوط به ایمنی مدارس است .

منبع:پانا

سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۱
کد خبر : 56784
بازدیدها: 218

پاسخی بگذارید »