شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

راه اندازی کلینیک صنعت و معدن دانشگاه تهران در البرز

danesheroz1 مهر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
راه اندازی کلینیک صنعت و معدن دانشگاه تهران در البرز

دانش روز: کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران دفتر بنیاد نخبگان استان البرز باحضور معاون پژوهشی دانشگاه تهران، مدیرکل اداری و سرپرست حقوقی، مجلس و امور استان های بنیاد ملی نخبگان، فرماندار ساوجبلاغ و جمعی از مدیران اجرایی و مدیران شرکت های صنعتی استان افتتاح شد

به گزارش دانش روز، رییس بنیاد نخبگان استان البرز در مراسم افتتاحیه کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران دفتر بنیاد نخبگان استان البرز به پتانسیل بالای استان در حوزه مراکز علمی و تحقیقاتی ملی و وجود نخبگان و متخصصان در حوزه ­های علم و فناوری اشاره داشت.

حسینعلی علیخانی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ نخبه در بنیاد نخبگان استان تحت پوشش هستند و این بنیاد رتبه ۴ کشوری از لحاظ افراد تحت پوشش را به خود اختصاص داده است.

وی بیان داشت: استان البرز با دارابودن حدود ۱۰۰ آزمایشگاه تخصصی و ملی، ۵۶ مرکز تحقیقاتی، بیش از ۳۱ واحد دانشگاهی و حدود ۱۳ مرکز بزرگ تحقیقاتی در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی از ظرفیت­های بالقوه و بالایی برخوردار است.

علیخانی عنوان نمود: با توجه  به کم رنگ بودن راه­کارهای تدوین شده و مدون از پتانسیل استانی و نخبگانی بنیاد نخبگان استان البرز سعی دارد با مشارکت و تعامل نزدیک با دستگاه­های اجرایی استان در مسیر استفاده از پتانسیل و توان بومی متخصصان و نخبگان استان گام بردارد.

وی در ادامه صحبت خود هدف کلان از افتتاح کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران در بنیاد نخبگان استان البرز را همکاری متقابل طرفین با بهره گیری از کلیه منابع و امکانات طرفین اعم از دانش فنی و نیروی انسانی اعلام نمود.

رییس بنیاد نخبگان استان البرز از موضوعات تفاهم نامه به سیاست­گذاری و تدوین فعالیت­های اجرایی کلینیک صنعت، معدن و تجارت در بنیاد نخبگان استان، جذب متخصصین و ایجاد بانک اطلاعاتی اساتید دانشگاهی و متخصصان استان، همکاری در عارضه­یابی و حل مشکلات صنعتی و ارائه راهکارهای مناسب، حل مشکلات صنعتی استان توسط سه حلقه نخبگان، سرمایه گذاران و شرکت­های دانش بنیان و بنیاد نخبگان استان البرز و ایجاد رصد خانه علم و فناوری در دفتر کلینیک بنیاد نخبگان اشاره داشت.

وی بیان داشت: شورای هماهنگی کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران در بنیاد نخبگان استان البرز شامل معاون پژوهشی دانشگاه تهران به عنوان مدیر پروژه-رییس بنیاد نخبگان استان البرز به عنوان نایب رییس، مدیر اجرایی کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران به عنوان عضو شورا، مسئول کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران در بنیاد نخبگان استان البرز به عنوان دبیر کلینیک- نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان عضو کلینیک اشاره داشت.

علیخانی در پایان با اشاره به اینکه استان البرز علاوه بر پتانسیل­ها و قابلیت های صنعتی به عنوان قطب تحقیقاتی کشور در حوزه کشاورزی و محیط زیست محسوب می­گردد از فعالیت این کلینیک در حوزه کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست در آینده نزدیک خبر داد.

 معاون پژوهشی دانشگاه تهران/اثر بخشی کلینیک صنعت، معدن و تجارت و  بازخورد مثبت صنایع و رضایت آنها از کیفیت و صرفه جویی بالا در هزینه

معاون پژوهشی دانشگاه تهران در خصوص تشکیل کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران بیان داشت: دانشگاه تهران ایده استفاده از پتانسیل و ظرفیت متخصصین و دانشگاهیان و نخبگان مرتبط با صنعت را به صورت یک پروژه تعریف نمود و این ایده با درخشش خود در کوتاه مدت به عنوان یک شبکه ملی توسط رییس جمهور با عنوان کلینیک صنعت، معدن و تجارت در دانشگاه تهران افتتاح شد.

ایشان عنوان نمودند در حال حاضر این کلینیک در سطح کشور در مشهد، قزوین، شیراز، اصفهان و اراک در مجموعه­هایی از جمله پارک­های علم و فناوری، دانشگاه­ها و شهرک های صنعتی استانی فعالیت دارد و در آینده­ای نزدیک در استان مازندران، گلستان و کردستان نیز شاهد افتتاح دفتر کلینیک خواهیم بود.

وی اعلام داشت: کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران در حوزه های مواد، مکانیک، محیط زیست، انرژی، علوم انسانی، مهندسی شیمی، علوم زیستی و پزشکی، بازاریابی و کارآفرینی فعالیت دارد و بیش از ۵۰۰ نفر از اساتید و متخصصان صنعتی در حال حاضر عضو کلینیک هستند و تاکنون بیش از ۵۰۰ مشاوره توسط مشاوران این مرکز در حوزه­های صنعتی ارائه شده است.

ایشان اظهار داشت: در طول مدت فعالیت کلینیک تنها در بحث مشاوره به صنایع مبلغی بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و بازخورد مثبت صنایع و رضایت آنها از کیفیت و صرفه جویی بالا در هزینه را به همراه داشته است.

عموعابدینی بیان داشت: با توجه به تأسیس بزرگترین پارک علم و فناوری زیست فناوری در البرز و پتانسیل بالای نخبگان استان البرز در آینده­ای نزدیک شاهد افتتاح اولین کلینیک فناوری در استان البرز خواهیم بود.

 فرماندار ساوجبلاغ/ کلینیک صنعت، معدن و تجارت مهره مفقوده ای در استان البرز

فرماندار ساوجبلاغ ضمن ابراز خرسندی و خشنودی از افتتاح کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران در استان البرز بیان داشت: این کلینیک مهره مفقوده ای در استان البرز در حوزه کیفیت بخشی صنایع بوده است.

حدادی اشاره داشت: خانه نخبگان در شهرستان ساوجبلاغ تشکیل شده است و اولین قدم در بحث شناسایی نخبگان انجام شده و این امر به صورت مستمر ادامه دارد.

ایشان بیان داشتند:  پس از بحث شناسایی نخبگان باید ارتباط نخبه و صنعت را برقرار نماییم و صنعت نیز خود در این خصوص اعلام نیاز دارد.

وی با بیان اینکه در شهرستان ساوجبلاغ بیش از ۱۱۱۳ واحد تولیدی وجود دارد و باید در کنار صنایع نخبگان را فعال و پویا نگه داریم خواستار فعالیت کلینیک در بخش شهرستان های استان برای حمایت از نخبگان و صنایع شهرستان های استان شد.

 مدیرکل اداری و سرپرست حقوقی، مجلس و امور استان های بنیاد ملی نخبگان/ تأثیر مثبت و مفید بنیادهای نخبگان استانی در روند حل مشکلات و چالش های استانی و منطقه ای

مدیرکل اداری و سرپرست حقوقی، مجلس و امور استان های بنیاد ملی نخبگان بیان داشت: بنیاد ملی نخبگان حسب فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال ۸۴ با هدف شناسایی، جذب و حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر تأسیس شد و به منظور تسهیل در امور نخبگان با همکاری استانداری ها بنیادهای استانی شکل گرفتند.

مداح با بیان اینکه تاکنون برنامه­هایی از جمله اردوهای جهادی، طرح شهاب، جشنواره منطقه­ای اختراعات، طرح دوست علمی توسط بنیادهای استانی در سطح کشور به اجرا درآمده است از همکاری و تعامل بنیاد نخبگان استان البرز و دانشگاه تهران در راستای گام برداشتن در مسیر اعتلای صنعت و پیشرفت کشور ابراز خرسندی نمود.

وی بیان داشت: خوشبختانه قول ما به استانداری­ها در خصوص تأثیر مثبت و مفید بنیادهای نخبگان استانی در روند حل مشکلات و چالش های استانی و منطقه ای محقق شده است.

ایشان بیان داشتند: کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران منشا خدمت و خیر در راستای اشتغال، تولید علم و فناوری و توسعه و اعتلای استان البرز خواهد بود.

مدیر کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران/ ایده تشکیل کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران کشور خارج و جنبه منطقه ای پیدا کرده است.

معاون پژوهشگاه دانشگاه تهران و مدیر کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران اظهار داشت اولین گردهمایی و نشست سراسری کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران سال گذشته با حضور ۱۱ استان برگزار شد از برگزاری گسترده تر دومین گردهمایی سراسری در ماه آبان ماه امسال خبر داد.

اکبری اظهار داشت: پیشنهاد کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران در خصوص ورود این کلینیک در زمینه حمایت از محصولات ارزآور با وزیر محترم صنایع دولت یازدهم مطرح و منتظر موافقت ایشان هستیم.

ایشان بیان داشتند: کشورهای همسایه نظیر افغانستان، عراق و تاجیکستان تقاضای فعال شدن دفاتر کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران را در کشورهای متبوع خود داشتند عنوان نمود این ایده از کشور خارج و جنبه منطقه ای پیدا کرده است.

b.800.600.0.0.stories.zzzzzaqa 2 b.800.600.0.0.stories.zzzzzaqa 3 b.800.600.0.0.stories.zzzzzaqa 4 b.800.600.0.0.stories.zzzzzaqa 9 b.800.600.0.0.stories.zzzzzaqa 10 b.800.600.0.0.stories.zzzzzaqa 12 b.800.600.0.0.stories.zzzzzaqa 13 b.800.600.0.0.stories.zzzzzaqa 14 b.800.600.0.0.stories.zzzzzaqa 15 b.800.600.0.0.stories.zzzzzaqa 17 b.800.600.0.0.stories.zzzzzaqa 18 b.800.600.0.0.stories.zzzzzaqa 19

پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۱
کد خبر : 64185
بازدیدها: 370

پاسخی بگذارید »