پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

افتتاح پل ظفر با اعتبار ۵.۵ میلیارد تومان/گزارش

danesheroz1 مرداد ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
افتتاح پل ظفر با اعتبار ۵.۵ میلیارد تومان/گزارش

دانش روز: شهردار منطقه ۶ کرج با اشاره به افتتاح پروژه پل ظفر گفت: اعتباری بالغ بر ۵.۵ میلیارد تومان برای افتتاح پل ظفر در منطقه ۶ شهرداری کرج در نظر گرفته شد و این منطقه جزو مناطق محروم کرج بود که در این مدت زمان گذشته و با احداث پل ها و خیابان ها به طور محسوسی توسعه را تجربه کرده است

به گزارش دانش روز، عصر دوشنبه برای افتتاح پروژه پل ظفر راهی منطقه ۶ شدیم تا از نزدیک افتتاح این پروژه را مشاهده کنیم. در همین راستا به سراغ مهندس حق محمد لو شهردار منطقه ۶ کرج رفتیم تا با شروع یک گفتگو در جریان کار پروژه قرار بگیریم.

عباس حق محمد لو با درباره این پروژه گفت: بیش از ۵.۵ میلیارد تومان هزینه صرف ساخت پروژه پل ظفر و بلوار ظفر شده است، که ۹۰ هزار متر مکعب خاکبرداری، ۷۷۰۰ متر مکعب سنگ مالون و تیشه ای در  بخش زیرسازی پل، ۱۲۷۰۰ تن آسفالت برای روکش این پل به کار رفته، و طول مسیر پروِه ۱۵۰۰ متر از ابتدای پل ظفر تا ابتدای بلوار شبنم ها می باشد.

حق محمد لو افزود: برای پروژه تعریض خیابان شهید بهشتی حدود ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است که طول مسیر پروژه ۲۰۰۰ متر است و حدود ۴۰۰۰ متر جدول گذاری شده است حجم عملیات زیرسازی در دو مسیر رفت و برگشت ۱۰۴۰۰متر مربع ( عرض تعریض) بوده است، و در دو مسیر، عرض ۱۲ متری به ۳۰ متر افزایش یافته است، ۸۳۲۰ متر مکعب نیز عملیات خاکبرداری و مخلوط سازی، و همچنین ۲۴۰۰ تن حجم عملیات آسفالت این خیابان شده است. عملیات نرده گذاری نیز حدودا تا نیمه به انجام رسیده و الباقی در دست اقدام است.

حق محمد لو افزود: با توجه با مشکلات بهداشتی که نهر دلمبر برای ساکنین و اهالی منطقه به وجود آورده بود توانستیم این نهر را نیز مورد بهسازی قرار دهیم و به این خواسته مردم نیز جامه عمل بپوشانیم که ۶۴۰ لوله به قطر ۲ متر برای بهسازی این نهر به کار رفته است.

وی اظهار داشت: با توجه به آمارهای موجود نزدیک به ۹۰ درصد مردم از خدماتی که شهرداری در این مدت ارائه کرده است راضی بوده اند که این برای ما نشانه خوبی است.

حق محمد لو در ادامه تاکید کرد: ازمیدان باهنر تا پل ظفر یک نوار سبز خواهیم داشت که در بعضی از مسیر، تبدیل به پارک برای شهروندان در این منطقه خواهد شد. در برنامه ریزی های انجام شده برای افتتاح پارک  به بحث ورزش و زمین بازی کودکان نیز به خوبی پرداخته شده است.

وی افزود: پیاده روها در این طرح برای معلولین عزیز طوری طراحی شده که بتوانند به سهولت رفت و آمد کنند. و معابر اصلی نیز سنگ فرش خواهد شد.

حق محمد لو با اشاره به این مطلب افزود: با توجه به این که در این پروژه ها به بحث فنی به صورت کاملا علمی و حرفه ای پرداخته شده است تمام تلاشمان را کرده ایم که از لحاظ معماری نیز ظاهری زیبا داشته باشند به طوری که در ذهن به واسطه زیبای بصری ماندگار بماند.

وی در پایان نیز خاطر نشان کرد: در این منطقه پروژه های خرد و کلان دیگری نیز هست که با دریافت اعتبارات به سرعت به اجرا در خواهد آمد، و در خاتمه نیز از تمامی کسانی که در این پروژه شهرداری منطقه ۶ را یاری کرده اند صمیمانه تشکر می کنم از جمله روحانیون محترم حاضر در منطقه، نیروی انتظامی، شورای شهر، حوزه معاونت عمرانی شهرداری و حوزه حمل و نقل و ترافیک و همین طور سازمان پارک ها و فضای سبز و مهندس صنیعی که در ابتدای پروژه شرکت داشته است و همه پیمانکاران و همه کسانی که در این پروژه نقش داشته اند.

در ادامه برنامه اباذر خدابین عضو شورای شهر کرج نیز به سخنرانی پرداخت.

خدابین در ابتدای سخن از تمام کسانی که در این پروژه دست به دست هم دادند تا این پروژه به اجرا در آید تشکر و قدردانی کرد.

وی گفت: با توجه به افتتاح این پروژه از بار ترافیکی این منطقه به صورت محسوسی کاسته خواهد شد و مردم برای دسترسی به بیمارستان البرز که در این منطقه قرار گرفته است دیگر با مشکل مواجه نخواهند شد.

 خدابین در ادامه از مهندس زارع مدیر سازمان پارکها و فضای سبز تشکر کرد و افزود: در یک ماه گذشته شاهد تلاش های این مدیر فهیم بودیم و پس از پیگیری ها مستمر توانست چهار هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی را برای توسعه جنگل ها در اختیار شهرداری قرار دهد.

وی گفت: اساس شهرسازی در دنیا بر اساس وجود شبکه های شریانی و بزرگ راها به وجود می آید، که در این رابطه ۳ کار مهم و اساسی در سطح شهر کرج انجام گرفت. به طور نمونه در ۲۴ ساعت شبانه روز حدود ده هزار وسایل نقلیه از خیابان شهید بهشتی عبور می کرد که هم اکنون با عریض شدن این خیابان مردم دیگر آسوده تر خواهند شد و دیگر هیچکدام از وسایل نقلیه امدادی در ترافیک نخواهد ماند.

وی از مسئولین خواست با عشق کار کنند تا قابل انکار نباشند.

پس از خدابین سید علی آقازاده  شهردار کرج در رابطه با پروژه افتتاح پل ظفر، از تمامی مسئولین و مدیران شهرداری اعضای شورای شهر کرج، نیروی انتظلامی به خصوص پلیس راهور و سرهنگ گودرزی و شهروندان منطقه ۶ و میهمانان عزیز و همینطور اهالی رسانه تشکر کردند.

و در ادامه عید سعید فطر را به همه همشهریان تبریک گفت و اظهار داشت: با استفاده از نیروی بومی، این منطقه هر چه سریعتر رو به آبادانی و پیشرفت می نهد.

وی گفت: این پروژه به توسعه زیربنای منطقه ۶ کمک شایانی کرده است. و با این پروژه یعنی پل ظفر، شمال بلوار باهنر را به جنوب بلوار پرستار وصل گردیده است و این پروژه با پیگیری های آقای حق محمد لو تا به اینجا رسیده است.

در رابطه با اتوبان خوارزمی گفت: با تلاش ها و پیگیری های مستمر همکاران ما در شهرداری منطقه ۶ توانستیم یک اتوبان استاندارد تحویل اهالی منطقه دهیم.

در انتها نیز یک خبر خوب برای همشهریان داشت و افزود:  مطالعات علمی بر روی پل حصارک، که غرب کرج را به شرق شهر کمالشهر می رساند و اتوبان خوارزمی را نیز پوشش می دهد در حال بررسی کارشناسانه است و پس از اتمام مطالعات کارشناسانه تا پایان سال ۹۲، با احداث تقاطع غیر هم سطح حصارک نیازهای ۵۰ ساله کرج در زمینه حل ترافیک را برطرف خواهد سازد و اعتباری که برای این پروژه در نظر گرفته شده است ۶۰ میلیارد تومان است که از شروع مطالعات تا اجرای آن ۲سال زمان خواهد برد.

وی گفت:  در منطقه ۶ شهرداری بحث گذر همت شمالی را داریم مطالعات اولیه انجام شده و تا سال ۹۳ به اجرا در خواهد آمد و کلاک و باغستان غربی را به هم وصل خواهد کرد. و از بار ترافیکی محور شهید بهشتی و جنوب شهر کرج کم خواهد نمود.

                                                                    

در پایان گفت: در ۴ سال خدمت خود در شهر کرج به این نتیجه رسیده ام که شهر کرج ظرفیت های زیادی دارد که با حمایت شورای سوم و چهارم و شورای شهری می توانیم امیدوار باشیم که در مسیر آبادانی و توسعه گام  خواهیم نهاد.

در ادامه برنامه نیز از کارگران و تمام کسانی که در روند پیشبرد پروژه نقش داشتند با اهدای لوح تقدیر، قدردانی به عمل آمد و نکته جالب این بود که نام عباس حق محمد لو نیز در لیست کسانی که از سوی شهردار کرج مورد قدردانی قرار گرفت، بود و از حق محمد لو نیز قدردانی ویِژه ای به عمل آمد.

در پایان برنامه نیز مراسم آتش بازی در نظر گرفته شده بود که مورد استقبال مردم حاضر در جمع قرار گرفت.

………………………

گزارش و عکس: ساره نوری

منبع:مهر

سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۷
کد خبر : 49981
بازدیدها: 391

پاسخی بگذارید »