سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ابراهیمی خبر داد:

افتتاح دومین خانه دیجیتال البرز

danesheroz1 شهریور ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
افتتاح دومین خانه دیجیتال البرز

دانش روز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز از افتتاح دومین خانه دیجیتال در استان خبر داد و گفت: در هفته جاری نیز سومین و چهارمین خانه دیجیتال در استان افتتاح می شود؛ در آینده نزدیک نیز شاهد افتتاح پنجمین خانه دیجیتال در شهرستان نظرآباد خواهیم بود

به گزارش دانش روز، مجتبی ابراهیمی گفت: با تشکیل شبکه ملی فرهنگ در دولت نهم و دهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشمول راه اندازی « شبکه ملی فرهنگ» در فضای مجازی و اینترنت شد و یکی از مصوبات این طرح نیز راه اندازی خانه های دیجیتال در مساجد استانها بود.

وی سهم استان البرز از اجرای این طرح ملی را ۱۰ خانه دیجیتال ذکر کرد و افزود: تا پایان سال ۹۱ در استان البرز تنها شاهد افتتاح ۱ خانه دیجیتال بودیم و با حمایت های وزارت ارشاد در سال ۹۲ تعداد خانه های دیجیتال البرز به ۳ خانه رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به تجهیزات خانه های دیجیتال نیز اشاره کرد و گفت: این اداره کل ۸۰ متر فضا در مساجد و حداقل۷ دستگاه رایانه در خانه دیجیتال و در مجموع ۲۰ دستگاه رایانه در کنار سایر تجهیزات اعم از؛ میز، صندلی، قفسه های نرم افزاری و تهیه انواع نرم افزارهای ملی و هزینه ای بالغ بر ۲ میلیون را به این فضاها اختصاص داده است.

افتتاح  دومین خانه دیجیتال در مسجد امام حسن مجتبی (ع)دهقان ویلا

ابراهیمی در ادامه از افتتاح « دومین خانه دیجیتال» استان نیز در محدوده دهقان ویلای کرج خبر داد و گفت: روز گذشته این خانه دیجیتال با تجهیزات کامل نرم افزاری و استانداردهای ذکر شده در مسجد امام حسن  مجتبی(ع) با حضور عزیز اکبریان نماینده مردم کرج افتتاح خواهد شد.

سومین و چهارمین خانه های دیجیتال در هفته جاری افتتاح می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز در ادامه اعلام کرد: سومین خانه دیجیتال در هفته جاری روز سه شنبه در مسجد امام جعفر صادق(ع) و چهارمین خانه دیجیتال نیز روز چهارشنبه در مسجد سلمان فارسی بلوار شهید حدادی با حضور دو نماینده شهر کرج افتتاح می شود.

ابراهیمی هدف از افتتاح خانه های دیجیتال را نیازی ضروری در دوران کنونی دانست و یادآور شد: در عصر ارتباطات و دنیای امروز که فضای مجازی جزء لاینفک زندگی است فعالیت های فرهنگی و هنری نیز خواه ناخواه به این سمت و سوی  هدایت می شود.

وی افزود: خانه های دیجیتال فعالیت های جوانان را در گستره ارتباطات و فضای دیجیتال بر اساس ضوابط شرعی و هویت ملی و ایران هدایت می کند.

قابل ذکر است، نخستین خانه دیجیتال سال ۹۱ در مسجد حجت ابن الحسن(ع) گلشهر راه اندازی شده است. دومین خانه دیجیتال هفته جاری در مسجد امام حسن مجتبی (ع) دهقان ویلا و سومین و چهارمین خانه دیجیتال دیگر نیز در مساجد امام جعفر صادق(ع) کوی کارمندان شمالی و مسجد سلمان فارسی در بلوار شهید حدادی همین هفته در استان البرز افتتاح خواهد شد.

بنا بر اظهارات مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز پنجمین خانه دیجیتال نیز به زودی در مسجد قمربنی هاشم شهرستان نظرآباد افتتاح خواهد شد.

منبع:مهر

دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۱
کد خبر : 56502
بازدیدها: 269

پاسخی بگذارید »