چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

افتتاح اولین خانه ی کشتی و ورزش باستانی مدارس استان البرز

danesheroz1 مهر ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
افتتاح اولین خانه ی کشتی و ورزش باستانی مدارس استان البرز

دانش روز: خانه ی کشتی و ورزش باستانی و پهلوانی مدارس استان البرز از سوى اداره کل آموزش و پرورش استان البرز با حضور مسئولین استانی افتتاح شد

به گزارش دانش روز، امروز طى مراسمى  خانه ی کشتی و ورزش باستانی مدارس استان البرز از سوی  اداره کل آموزش و پرورش استان و به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج در سالن ورزشی آزادی افتتاح شد.

P1040144

خسرو ساکی مدیر آموزش و پرورش استان ـ آقاصفری مشاورمدیریت آموزش و پرورش ـ مرشدی، رئیس اداره ورزش و جوانان کرج  ـ پوستین دوز، معاون تربیت بدنی ورزش و جوانان البرزـ سبزه پرور، مسئول انجمن ورزش پهلوانی آموزش و پرورش ـ ده بالایی رئیس هیئت کشتی استان و جمعی از مسئولین و پیشکسوتان ورزش باستانی و کشتی در استان از میهمانان این افتتاحیه بودند.

P1040147

فهمیده مدیرآموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج ضمن تبریک هفته تربیت بدنی و ورزش گفت: ورزش نقش بسیار مهمی در سلامتی دانش آموزان دارد که دراین زمینه رهبرانقلاب اسلامی ایران فرمودند برای تقویت جوانان ۳ مقوله تحصیل، تهذیب، و ورزش در جهت سلامتی دانش آموزان بسیار مهم می باشد. وی افزود: افتتاح این خانه به منظور شادابی و نشاط  دانش اموزان و تقویت روحیه معنوی و حفظ سلامتی دانش آموزان در کنار مقوله تحصیل است. وی در ادامه به کلام رسول اکرم اشاره داشت و گفت: ایشان فرمودند: خداوند انسان قوی و نیرومند را دوست دارد ونیزامام سجاد فرمودند: بدن انسان برآن حقی دارد و باید آن را قوی نگاه داشت.

P1040155

در ادامه مدیر آموزش و پرورش استان البرز نیز با گرامیداشت هفته ورزش و درود برشهیدان عرصه دفاع مقدس و افتخار آفرینان استان البرز و روان پاک شهید فهمیده گفت: رشد و تعالی ورزش کشور درگرو تحصیل و ورزش است. ساکی افزود: ورزش پهلوانی ریشه در فرهنگ ایران اسلامی دارد و ثبت ورزش زورخانه ای در سازمان یونسکو به عنوان میراث ایران افتخاری بس بزرگ است. ورزش پهلوانی تقویت روحیه جوانمردی است و امروز کلید این ورزش در آموزش و پرورش استان البرز زده می شود تا درس سخاوت، شجاعت، جوانمردی در این استان  نهادینه شود. ساکى سرپرست ورزش باستانی البرز در خاتمه به طرح های آموزش و پرورش البرز در این هفته اشاره کرد و گفت: طرح صبا”شنا برای دانش آموزان سوم ابتدایی” طرح ملی آموزش ژیمناستیک و تنیس وی میز و اجرای مسابقات ورزشی از برنامه های این اداره در هفته تربیت بدنی است.

P1040173

میثم موحدی پور قهرمان باستانی کار در آسیا، محمد مرادی پیشکسوت کشتی کرج و دیگرافتخارآفرینان حوزه ورزش باستانی و کشتی در این افتتاحیه حضور داشتند.

P1040160

P1040180

در ادامه توسط ورزشکاران این حوزه آئین های ورزش کشتی و باستانی به اجرا در آمد که درپایان توسط مسئولین آموزش و پرورش از آنها تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

P1040186

یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۹
کد خبر : 68315
بازدیدها: 702

پاسخی بگذارید »