پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

افتتاحیه با حضور محمود احمدی نژاد و اختتامیه با حضور حسن روحانی

danesheroz2 تیر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
افتتاحیه با حضور محمود احمدی نژاد و اختتامیه با حضور حسن روحانی

دانش روز: محمود احمدی نژاد و حسن روحانی افتتاحیه و اختتامیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن را برگزار می کنند

به گزارش دانش روز، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدا با اشاره به زمان برگزاری نمایشگاه قرآن گفت: هر ساله بر کیفیت نمایشگاه افزوده می شود و به همین منظور رئیس جمهور دولت دهم آغازگر و افتتاح کننده نمایشگاه خواهد بود و همچنین رئیس جمهور دولت یازدهم نیز در ۱۳ مرداد ماه در مراسم پایانی حضور خواهد داشت تا نمایشگاه پیوند محکمی را میان این دو رئیس جمهور ایجاد کند.
وی ادامه داد: از ۲۶ شعبان تا ۲۶ رمضان به مدت یک ماه نمایشگاه در مصلی تهران رگزار خواهد شد و تمام اقشار جامعه قادر به بازدید از این نمایشگاه هستند.
حسینی عنوان کرد: زمان نمایشگاه قرآن به دلیل بهره مندی شهرستان ها از آثار ارائه شده زودتر برگزار خواهد شد.
وی از ویژگی های این نمایشگاه برشمرد: از ویژگی های نمایشگاه امسال وجود نمایشگاه مجازی است که علاقمندان بتوانند سفر قرآنی داشته باشند و با توجه به اهمیت نمایشگاه در میان نمایشگاه های جهان اسلام تلاش بسیاری برای افزایش کیفیت آن صورت خواهد گرفت.ژ
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: در نمایشگاه بین المللی قرآن امسال به موضوع سبک زندگی قرآنی و سوالات بازدیدکنندگان توجه ویژه ای خواهد شد همچنین بخش کوذدک و نوجوان و دولت قرآنی از دیگر برنامه های نمایشگاه است.
وی در خصوص بودجه نمایشگاه اظهار داشت: برای اولین بار با برگزاری جلسات متعدد مباحث قرآنی پرداخته شد با توجه به اینکه سال ۹۰ اعتبار ۲۰۰ میلیاردی اختصاص داده شده بود امسالف شاهد افزایش اعتبار به مبلغ ۳۰۰ میللیارد تومان هستیم که با نگاه مستقل به قران سهولت آن را در دولت دهم شاهد خواهیم بود.
حسینی تاکید کرد: اگر می خواهیم سبک زندگی مناسب و خوبی داشته باشیم لازم است انسان هایی که الگو و نمونه بوده اند را به جامعه و نسل امروز معرفی کنیم از این رو در نمایشگاه امسال چند عالم وارسته از جمله آیات عظام آقا تهرانی، خوشوقت و مجتهدی معرفی خواهند شد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به بخش های مختلف نمایشگاه بین المللی قرآن و تنوع آن اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه علاوه بر ارایه کتب قرآنی، هنرمندان نیز در رشته های مختلف از جمله خوشنویسی، فرش، منبت کاری، شعر و شاعری نیز حضور فعالی خواهند داشت.
وی ادامه داد: موضوع دیگری که در این نمایشگاه به آن پرداخته می شود و دغدغه چند ساله همگان است بحث فرقه ها و نحله ها است که در زمینه مسایل مختلف عرفانی به وجود آمده اند و در صدد القای افکار و عقاید خود هستند از این رو در نمایشگاه امسال بخشی به نام کوثر رحمانی و سراب شیطانی برای این امر در نظر گرفته شده است.
حسینی با اشاره به اینکه در آستانه فعالیت دولت یازدهم هستیم، یادآورشد: در نمایشگاه امسال بخشی را به نام دولت قرآنی در نظر گرفته ایم که در آن نگاه قرآن به حاکمان و دولتمردان و همچنین دیدگاه و نام بزرگان دین اسلام به دولتمردان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
وزیر ارشاد با بیان اینکه افتخار دولت دهم این است که به بخش های قرآنی اهتمام و توجه ویژه ای داشته باشد، اظهار داشت: در این دوره کارها و فعالیت های چشمگیر و جدیدی انجام شد شد که از جمله آنها می توان به افزایش اعتبارات قرآنی، راه اندازی موسسات قرآنی و ایجاد معاونت قرآن و عترت اشاره کرد.
حسینی اظهار داشت :از برنامه های جدید نمایشگاه بازسازی و ترمیم کتب فرسوده است که خانوار با ارائه این کتب می تواند قران های خود را ترمیم کنند البته مساجد و سایر مکان ها بعد از نمایشگاه به دلیل مخدویت زمانی اقدام به این کار کنند همچنین یک میلیون نسخه قرآنی آماده توزیع به خارج از کشور است.
وی در خصوص تجلیل فعالان قرانی ابراز شد: امسال در مراسمی از فعالان قرانی در تمام حوزه ها تجلیل خواهیم کرد و با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تکریم هنرمندان این اقدام به نوعی نمادین در جهت رونق فعالیت در این حوزه است.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین محمدی رئیس نمایشگاه بین المللی قران در خصوص پوستر نمایشگاه گفت: رویکرد نمایشگاه نهاد سازی است و وزارت ارشاد مجری برگزاری نسیت بلکه متولی این نمایشگاه است به همین منظور ظرفیت هایی را در حوزه مسئولیتی خود دارند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه نام نمایشگاه امسال قران و عترت نیست  به همین جهت در راستای بهبود فضای عترت نمایشگاه فرصتی برای انتصاب این نام خواهیم داد چراکه ان طور که باید از معنی عترت بهره درستی نشده است.
الاسلام و المسلمین محمدی عنوان کرد: طراحی پوستر قرانی نمایشگاه امسال به رنگ های طلایی زرد سبز و آبی صورت گرفته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۵
کد خبر : 33883
بازدیدها: 128

پاسخی بگذارید »