پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اعمال افزایش جدید ۲۵ هزار تومانی حقوق از مرداد

danesheroz1 مرداد ۷, ۱۳۹۲ ۰
اعمال افزایش جدید ۲۵ هزار تومانی حقوق از مرداد

دانش روز: عضو شورای‌عالی کار از تصویب افزایش ۱۰ هزار تومانی حق مسکن و ۱۵ هزار تومانی خواروبار کارگران در جلسه امروز دوشنبه شورای‌عالی کار خبر داد و گفت: این مصوبه از مردادماه اجرا می شود.

به گزارش دانش روز، علی اکبر سیارمه  از برگزاری جلسه شورای عالی کار در مورد حق مسکن و خواروبار کارگران خبرداد و گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی کار، حق مسکن کارگران و حق خوارو بار افزایش یافت.

وی افزود: جلسه امروز به منظور رسیدگی به وضعیت افزایش حق مسکن و خواربار کارگران تشکیل شد که بر اساس آن، حق مسکن کارگران از  ۱۰ هزار تومان به ۲۰ هزار تومان و حق خواروبار از ۳۵ به ۵۰ هزار تومان افزایش یافت.

عضو شورای عالی کار و نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه این مصوبه عطف به ماسبق نیست و از مرداد ماه اعمال می شود، عنوان کرد: به عبارت دیگر، افزایش حق مسکن و خواربار تا این ماه جزو بدهی کارفرما به کارگران محسوب نمی شود.

سیارمه گفت: جلسه امروز شورای عالی کار با چالش زیادی در مباحث مطرح شده همراه بود و کارفرمایان مطرح می کردند که قدرت پرداخت ندارند و در نهایت با رای گیری افزایش حق مسکن و خواربار را تصویب کردند.

وی گفت: نهایی شدن افزایش حق مسکن کارگران منوط به تصویب در هیئت وزیران و اخذ اختیار تام وزیر از هیئت دولت است.

منبع:مهر

دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۰
کد خبر : 43952
بازدیدها: 375

پاسخی بگذارید »