پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان

اعلام نتایج مرحله نخست المپیادهای علمی دانش‌آموزان کشور/۹۰۰۰ نفر پذیرفته شدند

danesheroz اسفند ۱۹, ۱۳۹۱ ۰
اعلام نتایج مرحله نخست المپیادهای علمی دانش‌آموزان کشور/۹۰۰۰ نفر پذیرفته شدند

معاون وزیر و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با بیان اینکه عصر امروز نتایج نخستین مرحله از آزمون های المپیادهای علمی دانش آموزی اعلام می شود، گفت: از بین ۱۵۳ هزار و۷۰۰ دانش آموزی که در مرحله اول در آزمون شرکت کردند، حدود ۹ هزار نفر برای ورود به مرحله دوم پذیرش شده اند

مهری سویزی در پاسخ به این پرسش که بر اساس اعلام مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان آیا فردا نتایج مرحله اول آزمون المپیادهای علمی کشور اعلام خواهد شد؟ اظهار کرد: عصر امروز نتایج نخستین مرحله از آزمون های المپیادهای علمی و دانش آموزی کشور در ۷ رشته اعلام می شود.

 

وی افزود: دانش آموزان شرکت کننده در این آزمون می توانند با مراجعه به سایت باشگاه دانش پژوهان جوان، از نتایج اعلام شده مطلع شوند.

 

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان افزود: دانش آموزانی که در این مرحله از آزمون نیز پذیرفته نشده اند، می توانند با مراجعه به سایت باشگاه و مشاهده کارنامه خود در هفته جاری، موقعیت علمی خود را برای شرکت در دیگر فعالیت های علمی بسنجند.

 

سویزی در پاسخ به این سوال که چه تعداد دانش آموز برای مرحله دوم پذیرش شده اند؟ گفت: از بین ۱۵۳ هزار و۷۰۰ دانش آموزی که در مرحله اول ثبت نام کرده و در آزمون شرکت کردند، حدود ۹ هزار نفر برای ورود به مرحله دوم پذیرش شده اند.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته تعداد پذیرفته شدگان مرحله اول المپیادهای علمی کشور ۵ هزار و ۸۰۰ نفر بوده است، تصریح کرد: امسال نسبت به سال گذشته با افزایش تعداد پذیرفته شدگان در مرحله دوم رو برو هستیم.

شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۵
کد خبر : 9248
بازدیدها: 392

پاسخی بگذارید »