جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اعلام نتایج مرحله نخست المپیادهای دانش‌آموزی تا ۲۰ اسفندماه/پذیرفته شدن بیش از ۵۸۰۰ نفر

danesheroz اسفند ۱۲, ۱۳۹۱ ۰
اعلام نتایج مرحله نخست المپیادهای دانش‌آموزی تا ۲۰ اسفندماه/پذیرفته شدن بیش از ۵۸۰۰ نفر

معاون وزیر و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: نتایج مرحله اول آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی تا ۲۰ اسفندماه مشخص و اعلام می شود

مهری سویزی  در پاسخ به این سوال که نتایج مرحله نخست آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی چه زمانی اعلام خواهد شد؟ اظهار کرد: تمام تلاش بر این بوده است که نتایج هر چه سریعتر و قبل از پایان سال اعلام شود تا دانش آموزان پذیرفته شده در مرحله نخست، بتوانند از تعطیلات نوروز جهت آماده شدن برای مرحله دوم این المپیادها استفاده کنند.

 

وی با بیان اینکه نتایج این آزمون ها تا ۲۰ اسفندماه مشخص و اعلام می شود، افزود: در مرحله نخست المپیادهای دانش آموزی، ۱۵۳ هزار و ۷۰۰ نفر شرکت داشتند.

 

رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، ادامه داد: کار خوانش پاسخنامه ها توسط دستگاه های مربوطه آغاز شده و با توجه به خط برشی که توسط ۷ کمیته علمی مشخص خواهد شد، تعداد پذیرفته شدگان مرحله نخست بدست می آید.

 

وی خاطرنشان کرد: تعداد پذیرفته شدگانی که برای این المپیادها درنظر گرفته می شود، یک برآورد علمی است و باید به گونه ای باشد که یک گپ منطقی بین آخرین نفر پذیرفته شده و اولین نفر از پذیرفته نشدگان وجود داشته باشد.

 

سویزی در پایان با بیان اینکه سال گذشته ۵ هزار و ۸۰۰ نفر در مرحله نخست پذیرفته شدند، تصریح کرد: امسال نیز تقریباً همین تعداد پذیرفته شده در مرحله اول خواهیم داشت که البته احتمال دارد بیشتر از این تعداد باشد.

شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۸:۵۷
کد خبر : 8420
بازدیدها: 195

پاسخی بگذارید »