دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اعلام نتایج سومین جشنواره منطقه‌ای اختراعات تا دو هفته آینده

danesheroz1 شهریور ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
اعلام نتایج سومین جشنواره منطقه‌ای اختراعات تا دو هفته آینده

دانش روز: نتایج داوری طرح‌ های ارائه شده در سومین جشنواره منطقه‌ای اختراعات زاگرس طی دو هفته آینده اعلام خواهد شد

به گزارش دانش روز، بنیاد ملی نخبگان با هدف توسعه فرهنگ اختراع، ابتکار و نوآوری و رویکرد جامعه به عدم وابستگی به بیگانه و توسعه همه جانبه کشور، زمینه سازی جهت تجاری سازی و نمایش توانمندی اختراعات و همچنین ایجاد پل ارتباطی بین مخترعان و سرمایه گذاران جهت تجاری سازی اختراعات، هر ساله اقدام به برگزاری ۷ جشنواره منطقه‌ای در سطح کشور می‌کند.

اختراعاتی که در بخش داوری مورد تأیید داوران این جشنواره‌ها قرار گیرند تسهیلاتی شامل اعتبار پژوهشی و نوآوری در سطح سه به مبلغ ۳۰ تا ۵۰ میلیون ریال و تسهیلات نظام وظیفه اعطا خواهد کرد.

در این راستا جشنواره منطقه‌ای نوآوری و شکوفایی اختراعات زاگرس ویژه استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان و ایلام در سال‌های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ به میزبانی استان‌های کرمانشاه و کردستان برگزار شده است.

در سومین جشنواره منطقه‌ای زاگرس ۱۶۹ مخترع ثبت نام کردند که پس از داوری اولیه، تعداد ۱۳۹ اختراع در بخش داوری مورد تایید قرار گرفت. از مجموع ۱۳۹  اختراع راه یافته به بخش داوری، سهم استان کرمانشاه ۳۵ طرح، استان ایلام ۲۵ طرح، استان لرستان ۲۴ طرح، استان کردستان و همدان هر کدام ۱۸ طرح و همچنین ۱۹ طرح مربوط به سایر استان‌ها است.

طرح‌های ارائه شده در این جشنواره توسط ۳۰ داور مورد داروی قرار گرفته است که تا دو هفته آینده اسامی افراد و اختراعات تأیید شده، معرفی خواهند شد.

علاوه بر این ۱۶ طرح در بخش تجاری سازی ارائه شد که به منظور تجاری سازی این طرح‌ها هماهنگی‌هایی با سرمایه گذاران انجام شد.

منبع:مهر

شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۷
کد خبر : 61490
بازدیدها: 128

پاسخی بگذارید »