پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اعلام نتایج نهایی پانزدهمین دوره جشنواره جوان خوارزمی

danesheroz1 آذر ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
اعلام نتایج نهایی پانزدهمین دوره جشنواره جوان خوارزمی

دانش روز: در پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی، پس از بررسی طرح های دانش آموزی در مرحله کشوری، در نهایت ۴۲ طرح به عنوان طرح های برگزیده کشوری ( رتبه های اول تا سوم ) بخش دانش آموزی پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی اعلام شد که از این تعداد ۱۰ طرح متعلق به دانش آموزان شهر تهران است

به گزارش دانش روز،  آموزش و پرورش شهر تهران در سال جاری تعداد ۳۵۷۲ طرح مربوط به دانش آموزان و هنرجویان دوره متوسطه به دبیرخانه های مناطق ۱۹گانه ارائه گردید.

این طرح ها  حاصل تلاش ۴۸۹۶ دانش آموز دختر و پسر تهرانی بود که در گروه های داوری، مورد ارزیابی قرار گرفتند.
گفتنی است از این تعداد، ۱۰۱۹طرح شایسته راه یابی به مرحله استانی شناخته شدند. طرح های مذکور در ۱۶ گروه تخصصی داوری “برق و الکترونیک، کامپیوتر، مکاترونیک، مکانیک، فیزیک و نجوم، شیمی، ریاضی، عمران، علوم زیستی و پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی، زبان و ادبیات فارسی، علوم اجتماعی، علوم اسلامی، فلسفه و ادیان، هنر و معماری، نانو تکنولوژی و سایر  زمینه های علمی”، بودند.
بر اساس این گزارش، طرح ها در مرحله استانی نیز مورد بررسی و ارزیابی مجدد قرار گرفته و پس از دفاع حضوری طراحان، تعداد ۹۸ طرح برتر به مرحله داوری کشوری جشنواره ارسال گردید. در مرحله کشوری ۱۰۹۱ طرح مورد داوری قرار گرفت و در پایان ۹۷ طرح از سوی وزارت آموزش و پرورش به وزارت علوم معرفی گردید. در این مرحله از داوری که با همکاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و هیأت داوران مشترک بین دو وزارتخانه برگزار شد سرانجام تعداد ۴۲ طرح، به عنوان طرح های برگزیده کشوری بخش دانش آموزی پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی انتخاب گردیدند. از ۴۲ طرح برگزیده ۳ طرح دارای رتبه اول، ۱۱ طرح دارای رتبه دوم و ۲۸ طرح دارای رتبه سوم کشوری می باشند.
شایان ذکر است تعداد ۲۰ استان دارای طرح های برگزیده کشوری می باشند که شهر تهران با ۱۰ طرح برگزیده در صدر جدول قرار دارد. استان فارس با ۴ طرح در رتبه دوم و استان های آذربایجان شرقی و بوشهر هر کدام با ۳ طرح در رتبه سوم، و هفت استان خراسان جنوبی، خوزستان، سمنان، قزوین، کرمان، همدان ویزد هر کدام با دو طرح در رتبه چهارم و ۸ استان اصفهان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، شهرستان های تهران، قم، گلستان، مازندران و مرکزی با یک طرح در رتبه پنجم قرار گرفتند.
۱۰ طرح برگزیده شهر تهران بشرح زیر می باشد :
یک طرح رتبه ۱  کشوری مربوط به گروه زبان و ادبیات فارسی
دو طرح رتبه ۲ کشوری مربوط به گروه های علوم اسلامی، فلسفه و ادیان و کامپیوتر
هفت طرح رتبه ۳ کشوری مربوط به گروه های زبان و ادبیات فارسی، علوم اجتماعی ، کامپیوتر( ۳ طرح ) هنر و معماری (۲ طرح).
لازم به ذکر است ۱۰ طرح برگزیده رتبه های ۱ تا ۳ کشوری حاصل تلاش ۱۴ تن از دانش آموزان می باشد. در واقع ۴ طرح دو نفره و ۶ طرح یک نفره بوده است.
نظر به حضور چشمگیر دانش آموزان شهر تهران و با هدف قدردانی از تلاش های سایر دانش آموزان، دبیرخانه جشنواره جوان خوارزمی شهر تهران همه ساله تعدادی از طرح های برتر را به عنوان رتبه های استانی معرفی می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۷
کد خبر : 79798
بازدیدها: 536

پاسخی بگذارید »