چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اعلام دلیل حذف نام دانشگاه فرهنگیان از دفترچه کنکور

danesheroz1 دی ۶, ۱۳۹۲ ۰
اعلام دلیل حذف نام دانشگاه فرهنگیان از دفترچه کنکور

دانش روز: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره دانشگاه فرهنگیان و حذف آن در دفترچه کنکور گفت: ما با مسئولان آموزش و پرورش مکاتباتی داشته ایم که قرار شد ظرفیت پذیرش در دانشگاه فرهنگیان تا زمان مقرر به سازمان سنجش اعلام شود که در این صورت مشکلی از نظر ثبت نام در این دانشگاه نخواهد بود.

به گزارش دانش روز، دکتر ابراهیم خدایی افزود: پیش از این در ثبت نام کنکور یک گزینه به عنوان ثبت نام علاقمندی در دانشگاه فرهنگیان داشتیم که در سال جاری نیز با توجه به مکاتباتی که با وزارت آموزش و پرورش داشتیم آنها در زمان مقرر نسبت به اعلام ظرفیت اقدام نکرده بودند.

وی افزود: البته در روند ثبت نام و پذیرش مشکلی نخواهیم داشت چرا که دانشگاهها تا مردادماه سال ۹۳ فرصت دارند نسبت به اعلام ظرفیت پذیرش در کنکور سراسری سال ۹۳ اقدام کنند.

خدایی اظهار داشت: با توجه به مکاتباتی که با این وزارتخانه داشتیم ظرفیت پذیرش و نام دانشگاه فرهنگیان در دفترچه انتخاب رشته که دفترچه شماره ۲ خواهد بود درج می شود و پذیرش در این دانشگاه انجام می گیرد.

به گزارش مهر، در این زمینه اسدالله اسدی گرمارودی رئیس مرکز برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش در گفتگویی یادآور شده است که ضوابط و شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دفترچه شماره ۲ کنکور اعلام می‌شود و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی آینده نیز دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از میان داوطلبانی که در دانشگاه‌های فوق الذکر مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، با رعایت شرایط و ضوابط ویژه مندرج در دفترچه سازمان سنجش، پذیرش دارد.

منبع: مهر

جمعه ۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۲
کد خبر : 82873
بازدیدها: 390

پاسخی بگذارید »