پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

از سوی سازمان آموزش و پرورش استثنایی اعلام شد؛

اعلام جزئیات ثبت‌نام نوآموزان و دانش‌آموزان استثنایی درسال جدید/ممنوعیت دریافت وجه در زمان ثبت‌نام

danesheroz اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
اعلام جزئیات ثبت‌نام نوآموزان و دانش‌آموزان استثنایی درسال جدید/ممنوعیت دریافت وجه در زمان ثبت‌نام

شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان استثنایی در سال تحصیلی ۹۳ـ۹۲، به منظور ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در ثبت نام و جایدهی نوآموزان و دانش آموزان استثنایی در مدارس، با رعایت مفاد آیین نامه ها و مقررات مربوطه، به استان ها ابلاغ شد

بر اساس شیوه نامه ارسالی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور به استانها و به منظور نظارت، بررسی و رفع مشکلات احتمالی در زمینه ثبت نام دانش آموزان استثنایی در سطح استان‌ها، ستاد ثبت نام با برنامه ریزی دقیق برحسن اجرای ثبت نام و جایدهی دانش آموزان استثنایی در مدارس استان نظارت کامل خواهد داشت.

همچنین ثبت نام تمامی دانش‌آموزان مدارس دولتی و غیردولتی استثنایی فقط از طریق سامانه الکترونیکی(سناد) انجام می‌شود.

در هنگام ثبت نام حضور پدر و مادر یا ولی قانونی به همراه دانش آموز در بدو ورود به هر یک از دوره های تحصیلی ضروری است.

ثبت نام نوآموزان و دانش‌آموزان استثنایی که برای نخستین بار به مدارس و کلاس‌های خاص مراجعه می‌کنند با ارائه شناسنامه سلامت، شناسنامه و تصویر صفحه اول آن، کاربرگ‌های تکمیل شده سنجش هوش، شنوایی، بینایی، جسمی-حرکتی، چند معلولیتی، ADI-R اختلال های رشدی فراگیر(طیف اتیسم) و کارنامه قبولی پایه قبلی برای گروه های مختلف استثنایی انجام می‌شود.

همچنین ثبت نام در دوره متوسطه اول پیش حرفه ای و دوره متوسطه دوم حرفه ای با ارائه معرفی نامه از اداره آموزش و پرورش استثنایی استان و کاربرگ تایید شده هدایت حرفه ای دانش آموز که اولویت رشته های مهارتی او در آن مشخص شده باشد، انجام می شود.

بر این اساس، اولویت جایدهی نوآموزان ودانش آموزان به جز گروه های با کم توانی ذهنی در تمامی دوره های تحصیلی با توجه به توانمندی دانش آموز براساس ضوابط مربوط در مدارس عادی انجام می شود.

دانش آموزان با هوشبهر عادی گروه های آسیب دیده شنوایی،بینایی، معلول جسمی-حرکتی،اختلال های رفتاری-هیجانی در صورت توانمندی می تواننددر تمامی دوره های تحصیلی براساس شیوه نامه آموزش تلفیقی-فراگیردر مدارس عادی ثبت نام کرده وازخدمات مربرطه برخوردار باشند.

بر اساس این شیوه نامه با توجه به تغییر ساختارنظام آموزشی، تمامی دانش آموزان قبولی پایه ششم ابتدایی در گروه های مختلف استثنایی در پایه اول متوسطه اول استثنایی ثبت نام می شوند.

براساس این شیوه نامه طول دوره آموزش متوسطه اول پیش حرفه ای و متوسطه دوم حرفه ای ۳ سال است و برای دانش آموزانی که نتوانند دوره را در ۳ سال طی کنند تا دو سال دیگر قابل افزایش است.

شرایط ثبت نام و قوانین آموزشی آموزشگاه های غیر دولتی استثنایی همانندمدارس دولتی استثنایی است و در سایر موارد قوانین مدارس غیر دولتی عادی در این مدارس ها اعمال می شود.

در این شیوه نامه همچنین جدول ساختار آموزشی گروه های مختلف استثنایی، تعداد حداقل و حداکثر نوآموز و دانش آموز در کلاس و شرایط سنی ورود به دوره های تحصیلی ذکر شده است.

دریافت هر گونه وجه به استثنای حق بیمه و بهای کتاب های درسی هنگام ثبت نام ممنوع است و مواردی هم که در این شیوه نامه ذکر نشده باشد مفاد شیوه نامه ثبت نام آموزش و پرورش عادی و آیین نامه اجرایی مدارس و دیگر شیوه نامه های گروه های مختلف استثنایی ملاک عمل خواهد بود.

شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۹
کد خبر : 14617
بازدیدها: 216

پاسخی بگذارید »