پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اعلام جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون کاردانی به کارشناسی

danesheroz1 دی ۶, ۱۳۹۲ ۰
اعلام جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون کاردانی به کارشناسی

دانش روز: جزئیات نحوه ثبت نام در مرحله پذیرش تکمیل ظرفیت برخی از کد رشته های تحصیلی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۲ اعلام شد.

به گزارش دانش روز، داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۲ ثبت‌نام کرده (اعم از اینکه در جلسه آزمون حاضر بوده و یا نبوده‌اند) و همچنین متقاضیانی که در آزمون فوق ثبت‌نام نکرده اند با توجه به اعلام ظرفیت جدید دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت این آزمون شرکت کنند.

دفترچه راهنما، برای پذیرش دانشجو از روز پنجشنبه ۵ دیماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان و متقاضیان می‌توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در این اطلاعیه و دفترچه راهنمای مربوط از روز یکشنبه ۸ تا پنجشنبه ۱۲ دیماه به سایت اینترنتی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و پس از پرداخت مبلغ ۳۵.۰۰۰ ریال (سه هزار و پانصد تومان) وجه مربوط به تکمیل ظرفیت از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی، نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کدرشته) به روش اینترنتی، اقدام  کنند.

پذیرش در این مرحله برای کدرشته‌محل های مربوط به موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی در آزمون مذکور صرفاً براساس سوابق تحصیلی (معدل کل مقطع کاردانی) صورت خواهد گرفت. بدیهی است برای بقیه کد رشته‌محلها (به جز موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی) پذیرش از بین داوطلبانی که در آزمون مذکور شرکت کرده و حاضر جلسه بوده‌اند و براساس نمره‌کل اکتسابی درآزمون انجام می پذیرد.

آن دسته از داوطلبانی که در یکی از رشته‌های تحصیلی آزمون کاردانی به کارشناسی  سال ۹۲ پذیرفته شده‌اند، با رعایت ضوابط مربوط و در نظر گرفتن تبصره‌های موجود می‌توانند متقاضی شرکت در گزینش رشته های تحصیلی مندرج در اطلاعیه مذکور شوند.

در صورت قبولی نهایی این دسته از داوطلبان در این گزینش، قبولی قبلی آنان لغو خواهد شد و هیچگونه تقاضایی قابل قبول نخواهد بود. همچنین در صورت قبولی نهایی این دسته از داوطلبان در این گزینش، با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد.

پذیرفته‌شدگان در هر یک از کدرشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص که به دستگاه‌های اجرایی تعهد خدمت دارند مجاز به ثبت‌نام و انتخاب رشته در این مرحله نیستند و چنانچه اقدام به انتخاب رشته کرده و پذیرفته شوند قبولی آنان لغو خواهد شد.

نیمسال پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌های مندرج در اطلاعیه مربوط براساس امکانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، خواهد بود.

داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۲ ثبت‌نام نکرده‌اند، می‌توانند در این مرحله ثبت‌نام کرده و صرفاً مجاز به انتخاب رشته‌های پذیرش با سوابق تحصیلی (رشته‌های مربوط به موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی) خواهند بود.

منبع: مهر

جمعه ۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۵
کد خبر : 82910
بازدیدها: 204

پاسخی بگذارید »