پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اعطای رتبه‌ های استادی و دانشیاری به معلمان

danesheroz1 تیر ۲, ۱۳۹۲ ۰
اعطای رتبه‌ های استادی  و دانشیاری به معلمان

دانش روز: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تغییر تابلوهای مدارس در تابستان، از اجرای نظام رتبه بندی معلمان و اعطای رتبه های استادی، دانشیاری، استادیاری و مربیگری به معلمان خبر داد.

به گزارش دانش روز، حمیدرضا حاجی‌بابایی در چهلمین گردهمایی مشترک مدیران‌ کل آموزش و پرورش استان‌ ها و اعضای شورای معاونان این وزارتخانه و چهارمین نشست این گروه در سال ۹۲ که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: کتابچه‌ای تحت عنوان «نظام رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان و جذب و تأمین منابع انسانی» در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، چاپ شده است.

وی افزود:  پیشنهاد نظام رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان و جذب و تأمین منابع انسانی آموزش و پرورش در راستای ابلاغ سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش از سوی مقام معظم رهبری و راهبردهای نقشه جامع علمی کشور به‌ویژه راهبرد ملی ۴ از راهبرد کلان ۲ مبنی بر ارتقای منزلت و صلاحیت حرفه‌ای و مرجعیت علمی و اجتماعی معلمان طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد که با تأیید رئیس‌جمهور در قالب لایحه به عنوان مهم‌ترین سند اعتلای منزلت اجتماعی معلمان مشتمل بر مقدمه، ماده واحده و ۲ تبصره با قید یک فوریت به مجلس ارائه شد.

به گفته حاجی بابایی،  این لایحه ضمن تأکید بر مستثنی کردن معلمان از قانون مدیریت خدمات کشوری، پس از تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغ آن از سوی دولت اجرایی خواهد شد. البته برای عملیاتی شدن نظام رتبه بندی لازم است مجلس شورای اسلامی نسبت به تصویب لایحه پیشنهادی دولت اقدام کند و از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز این نظام تأیید شود.

تغییر تابلوی مدارس در تابستان

در ادامه این جلسه وزیرآموزش و پرورش بر اتمام زمان ثبت‌نام مدارس تا ۱۵ تیرماه تأکید کرد و گفت: ۱۱ سیاست که در برگیرنده فعالیت‌های آماده‌سازی و اجرایی سند تحول و آغاز سال تحصیلی بود، به انجام رسید و بر این باوریم که مدیران باید با جدیت تمام این سیاست‌ها را اجرایی کنند.

وی با بیان اینکه طرح یک موضوع در کشور نیاز به کار دسته جمعی دارد تا در معرض دید عموم قرار گیرد، ادامه داد:  تغییر تابلوی مدارس، ظاهر امر است و در باطن باید مهر، سربرگ نیز تغییر کند و این موضوع در ذهن مردم ماندگار شود.

حاجی‌بابایی بیان کرد: مدارس باید به طور متوالی تا پانزدهم تیرماه و در طول ماه مبارک رمضان در روزهای دوشنبه و چهارشنبه دایر باشد.

منبع:مهر

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۵
کد خبر : 30963
بازدیدها: 240

پاسخی بگذارید »