پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اعضای کمیته های هفتگانه طرح تحول اجتماعی استان البرز گرد هم آمدند

28 danesheroz اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
اعضای کمیته های هفتگانه طرح تحول اجتماعی استان البرز گرد هم آمدند

کارگروه تخصصی هفتگانه شورای اجتماعی استان در قالب « طرح تحول اجتماعی» تشکیل جلسه داد

کارگروه « کمیته های هفتگانه طرح تحول اجتماعی» استان در سالن شهدای البرز به ریاست مدیرکل امور اجتماعی استانداری البرز وجمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان به عنوان اعضای اصلی تشکیل شد.

این نشست با مروری بر آیین نامه داخلی شورای اجتماعی کشور که درقالب ۷ کارگروه ( ترویج اخلاق اسلامی،ارتقاء امنیت اجتماعی،کاهش اعتیاد و مواد مخدر، انضباط اجتماعی و ترویج قانونگرایی در جامعه، تقویت وحدت، همبستگی و هویت ملی، ارتقا نشاط اجتماعی و سلامت وهمچنین تحکیم و تعالی بنیان خانواده و کاهش طلاق) تدوین شده است؛ همراه بود.

انتخاب دبیری هر یک از کارگروه ها در قالب دستگاه های متولی امر ، مهمترین محور این نشست دو ساعته بود.

در پایان نیز دو مجموعه اداره کل « امور بانوان استانداری»  به عنوان دبیر کارگروه « تحکیم وتعالی بنیان خانواده و کاهش طلاق»  و همچنین « ناجا» به عنوان دبیر کارگروه « انضباط اجتماعی و ترویج قانونگرایی در جامعه» انتخاب شدند.

در ادامه این نشست  مقرر شد ۵ کارگروه دیگر نیز در جلسه آینده که طی دو هفته بعدی شکل می گیرد؛ با بررسی کارشناسی نسبت به  تقبل دبیری هریک از کارگروه ها تصمیم نهایی را اعلام نمایند.

ضرورت در نظر گرفتن کارگروه ” کودک و نوجوان ” به عنوان یکی از مهمترین مؤلفه ها در بسترسازی جامعه از جمله نکاتی بود که پیشنهاد آن ارائه شد.

بحث و تبادل نظر پیرامون عهده داری دبیری هر یک از کارگروه ها از دیگر محورهای اصلی این نشست بود.

مدیران کل و نمایندگانی از اداره کل کتابخانه های عمومی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ناجا، اوقاف و امور خیریه، دانشگاه خوارزمی، امور زندانها، بهزیستی، آموزش و پرورش، حوزه هنری،اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و…. دراین کارگروه حضور داشتند.

جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۹
کد خبر : 14539
بازدیدها: 173

پاسخی بگذارید »