جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اعزام ۲ میلیون دانش‌آموز به اردوهای سازندگی

danesheroz1 تیر ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
اعزام ۲ میلیون دانش‌آموز به اردوهای سازندگی

دانش روز: مدیر فرهنگی بسیج دانش‌آموزی از اعزام ۲میلیون نفر دانش‌آموز به اردوهای سازندگی پس از آموزش‌های مهارتی و عقیدتی به آنها در حلقه صالحین خبر داد و اعلام کرد: فعالیت ۲۰هزار دانش‌آموز در اردوهای سازندگی از اول تیرماه آغاز شده است

به گزارش دانش روز، حمیدرضا کلانتری، با اشاره به برنامه‌های بسیج دانش‌آموزی در تابستان سال ۹۲ اظهار کرد: بسیج دانش‌آموزی برای دانش‌آموزان بسیجی و معلمان در طول تابستان برنامه‌ای را برای پر کردن اوقات فراغت آن‌ها تنظیم کرده است.

وی با بیان اینکه این سازمان معتقد است، افرادی قوی می‌شوند که از اوقات فراغت خود خوب استفاده کنند، افزود: بسیج دانش‌آموزی برای هدفمند کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان برنامه‌هایی را تدوین کرده است.

مدیر فرهنگی دانش‌آموزی خاطرنشان کرد: ۲ میلیون دانش آموز به اردوهای سازندگی اعزام شده‌اند که شامل تغییر و زیباسازی مدارس، همکاری با بخش کشاورزی، هجرت به مناطق محروم و بازسازی مدارس و مساجد است.

شرکت ۲۰هزار نفر در طرح ولایت

کلانتری با اشاره به اینکه فعالیت طرح ولایت در جهت کادرسازی بدنه بسیج در حال اجرا است، افزود: انجام فعالیت طرح ولایت منجر به فعالیت اسلامی و انقلابی شده و برای دانش‌آموزان مقطع دوم دبیرستان اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: آموزش‌های مهارتی و عقیدتی به دانش‌آموزان داده می‌شود و آن‌ها در حلقه صالحین با برنامه‌ریزی فعالیت می‌کنند. تعداد دانش‌آموزان شرکت کننده در این طرح ۲۰ هزار نفر در ۳۲ استان است که از اول تیرماه شروع به فعالیت کرده‌اند.

مدیر فرهنگی بسیج دانش‌آموزی با بیان یکی دیگر از برنامه‌های این سازمان ادامه داد: اعتکاف دانش‌آموزی در ماه مبارک رمضان در مساجد و برگزاری کلاس‌های بصیرتی، اخلاقی و اجتماعی از دیگر برنامه‌های بسیج دانش‌آموزی است.

سازماندهی ۲۰هزار حلقه صالحین در مدارس

وی تعداد پایگاه مهات‌آموزی تابستانی را ۱۷۰۰ پایگاه عنوان و خاطرنشان کرد: این تعداد پایگاه توسط حوزه بسیج دانش‌آموزی مدیریت و مهارت‌آموزی می‌کند و ما نیز اردوها را در این پایگاه‌ها تبعین کرده‌ایم.

کلانتری اذعان داشت: مشکلی که در بین دانش‌آموزان قابل مشاهده است این است که آن‌ها کار تیمی و تشکلی را بلد نبوده و وظیفه ما آموزش به آن‌ها است.

وی با بیان اینکه ۲۰ هزار حلقه صالحین در مدارس کشور انسجام و سازماندهی شده است، افزود: این ۲۰ هزار حلقه صالحین هر ۴۵ روز ۱ بار در مدارس انجام می‌شود. ما نیز برای ارتقاء بصیرت و حفظ پویایی مدیریتی دانش‌آموزان ممتاز، برنامه ارزی توجیح را ارائه داده و در آن برنامه‌هایی که تغییر پیدا کرده‌اند را با خدمات همگانی کشور مطابق می‌سازیم.

منبع:پانا

چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۶
کد خبر : 38715
بازدیدها: 229

پاسخی بگذارید »