سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اعزام دانش‌آموزان خانه ریاضی به مسابقات بلغارستان/کسب ۴۰ مدال رنگارنگ در ادوار گذشته

28 danesheroz خرداد ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
اعزام دانش‌آموزان خانه ریاضی به مسابقات بلغارستان/کسب ۴۰ مدال رنگارنگ در ادوار گذشته

دانش روز : رئیس خانه ریاضی شهر تهران با اشاره به موفقیت‌های بین المللی کسب شده توسط خانه ریاضی، گفت: دانش‌آموزان خانه ریاضی در ۹ تیرماه سال جاری به مسابقات بلغارستان اعزام خواهند شد

به گزارش دانش روز ، مصطفی نوری در پاسخ به این پرسش که چند درصد دانش آموزان عضو خانه ریاضی تهران هستند؟ اظهار کرد: طی ۴ سال گذشته در مجموع حدود ۲۲ میلیون نفر خدمات برای یک میلیون دانش‌آموز در سطح کشور ارائه کرده‌ایم که ۸۰ درصد این خدمات در تهران بوده است.

وی با بیان اینکه فعالیت خانه ریاضی در ۵ حوزه انجام می‌شود، افزود: این فعالیت‌ها شامل فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، کارآفرینی، مجازی و فعالیت‌های انگیزشی رقابتی هستند. این مجموعه اقدامات در خانه ریاضی در قالب برنامه‌ دوره‌‌های مدارس، آزمون‌های سنجش، لیگ علمی و آزمون‌های IELTS  در حال اجرا است.

 شرط گزینش در اعزام به مسابقات آزمون‌های ۳ مرحله‌ای است

رئیس خانه ریاضی تهران ادامه داد: شرایط گزینش دانش‌آموزان برای اعزام به مسابقات بر اساس آزمون‌های ورودی است که در ۳ مرحله انجام می‌شود. امید است بتوانیم جز شهر تهران این موضوع را در سطح کشور به انجام برسانیم. تقریبا هر سال بین ۶ تا ۱۰ هزار نفر دانش‌آموز در این آزمون‌ها شرکت کرده‌اند و رقابت آن‌ها نیز برای گزینش در چند مرحله اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه در ۹ تیرماه سال جاری دانش‌آموزان به مسابقات بلغارستان اعزام می‌شوند، تصریح کرد: امید است دانش‌آموزانمان با شرکت در این مسابقه نتایج خوبی را کسب کنند. بر این اساس در دوره‌های گذشته ۴۰ مدال طلا، برنز و نقره فردی گروهی را کسب کرده‌اند.

نوری افزود: عمده‌ترین و مهم‌ترین برنامه خانه ریاضی در سال ۹۲ در ۲ حوزه مشخص خواهد شد تا بتوان گسترش سطح خدمات از لحاظ تامین نیروی فکری را داشته باشیم و بتوانیم به تنهایی امسال ۱.۵ میلیون نفر خدمات انجام دهیم. با توجه به نیاز لازم است در بحث آموزش فعالیت‌های مجازی کارایی مطلوبی را به ثمر برسانیم.

وی در خاتمه با بیان این نکته خاطرنشان کرد: تا به امروز حدود ۱۵۰ محصول آموزشی در خانه ریاضی تهران داریم که تعدادی از این محصولات دوگانه است و آماده ارائه به کشوهای عربی است، این موضوع یک افتخار برای خانه ریاضی است.

 

منبع : پانا

شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۳
کد خبر : 24522
بازدیدها: 367

پاسخی بگذارید »