جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانشجوی بانوی ایرانی دانشگاه آنکارا:

اعتماد مسوولان و مردم در موفقیت بانوان ایرانی

danesheroz اردیبهشت ۷, ۱۳۹۲ ۰

یک دانشجوی بانوی ایرانی دانشگاه قاضی آنکارا گفت: در کنار ˈ خودآگاهی ، برنامه ریزی و پشتکار ˈ ، ˈ اعتماد مسوولان و مردم ˈ از جمله مهمترین عوامل موفقیت بانوان ایرانی در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی است

به نقل از ایرنا؛ ˈ رزیتا فخیمی فرهادی ˈ  با بیان این که عوامل مختلفی در موفقیت بانوان ایرانی در عرصه های مختلف نقش دارند، افزود: زمانی که فردی خود را به خوبی شناخت و اهدافش را مشخص کرد با پشتکار و تلاش مضاعف می تواند به اهدافش از جمله کسب جایگاه مطلوب در عرصه های مختلف ، دست یابد.

فخیمی فرهادی در عین حال ˈ اعتماد ˈ به بانوان را در ایجاد کارآفرینی توسط آنان بسیار مهم خواند و گفت: به غیر از مسایل مالی در تهیه امکانات، اعتماد به زنان می تواند در نقش آفرینی آنان در ایجاد شغل های متعدد تاثیرگذار باشد.

این بانوی دانشجوی مقطع دکترا، نقش منزلت و کرامت انسانی بانوان را در راستای کسب موفقیت های آنها نیز با اهمیت توصیف کرد.

وی از ˈ حجاب ˈ به عنوان عامل مهم در حفظ شان و کرامت یک زن مسلمان در عرصه های مختلف یاد کرد و گفت: رعایت پوشش اسلامی از سوی زنان، قدرت آزادی عمل را برای آنان فراهم می کند و در نتیجه، شان و کرامت آنان نیز حفظ می شود.

فخیمی فرهادی با رد ادعاهای برخی رسانه های خارجی که مدعی آزادی عمل اندک زنان ایرانی در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی هستند، گفت: به هیچ عنوان اعتقادی به این ادعاها ندارم زیرا یک بانوی ایرانی همانند یک مرد، در محل کار خود، دانشگاه و دیگر محیط های اجتماعی حاضر می شود بدون آن که از آزادی عمل او کاسته شده باشد.

این بانوی ایرانی افزود: در این زمینه هیچ مانعی مشاهده نمی شود زیرا آزادی عمل با پوشش اسلامی مهیا می شود.

این دانشجوی مقطع دکترای رشته روانشناسی در ارزیابی اش درباره نقش دولت ها در ارتقای جایگاه زنان در عرصه های علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی نیز اظهارداشت: نقش دولت ها را در این زمینه باور دارم اما به نظرم نقش فرهنگ‎ها و سنت‎ها در این زمینه در محیط‎های مختلف بیشتر است.

شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۰
کد خبر : 13208
بازدیدها: 193

پاسخی بگذارید »