سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اعتراض هزاران فرانسوی به قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان +عکس

danesheroz خرداد ۶, ۱۳۹۲ ۰

بیش از ۱۵۰ هزار نفر از معترضان به لایحه قانونی شدن ازدواج همجنس‌گرایان در فرانسه در پاریس تجمع کردند

به گزارش دانش روز  به نقل از رویترز، مقام های امنیتی پاریس اعلام کردند که در تظاهرات روز یکشنبه معترضان به قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در این شهر بیش از ۱۵۰ هزار شرکت کردند.

فرانسوا اولاند که رسمی و قانونی کردن ازدواج همجنسگرایان بخشی از وعده های انتخاباتیش برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را تشکیل می داد در نهایت پس از بررسی آن در مجلس فرانسه، این لایحه را امضا و قانونی کرد.

این لایحه پس از  چهار ماه کشمکش سیاسی و اجتماعی در مورد آن در پارلمان فرانسه به رای گذاشته شد و ۳۳۱ نفر به آن رای موافق دادند در حالی که ۲۲۵ نفر با تصویب آن مخالفت کردند.

رهبر حزب محافظه‌کار و رهبر حزب تندروی راست فرانسه نیز در این راه‌پیمایی شرکت داشتند. که در انتهای آن به درگیری های پراکنده ای منجر شد که در اثر آن نیز چندین نفر بازداشت شدند.

در راستای این اعتراضات، هفته گذشته یک مورخ فرانسوی در اعتراض به تصویب این لایحه، با شکلیک گلوله به خود در کلیسای نوتردام خودکشی کرد. خودکشی با تفنگ در این کلیسا بی‌سابقه بود.

این در حالی است که مردم فرانسه اکنون با مجموعه‌ای از مشکلات مانند افزایش نرخ بیکاری و بحران اقتصادی مواجه هستند.

پیش از فرانسه حق ازدواج  همجنسگرایان در دانمارک، نیوزلند، سوئد، کانادا و چند کشور دیگر جهان به رسمیت شناخته شده است. فرانسه چهاردهمین کشوری‌ست که چنین قانونی را به اجرا می‌گذارد.

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۵
کد خبر : 21127
بازدیدها: 170

پاسخی بگذارید »