سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سانسور خبر در سایت هاشمی:

اعتراض مردم سواد کوه به سخنان هاشمی

danesheroz1 شهریور ۱۰, ۱۳۹۲ ۱
اعتراض مردم سواد کوه به سخنان هاشمی

دانش روز: هاشمی گفت: دولت سوریه مردم را زندان کرده و از بمب شیمایی استفاده می‏ کند!

به گزارش دانش روز، پس از سخنان غیرقابل قبول هاشمی رفسنجانی پیرامون مقاومت اسلامی و حزب الله لبنان در مصاحبه با نشریه مطالعات بین المللی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنانی که در به مناسبت بزرگداشت آیت الله صالحی مازندرانی در سوادکوه ایراد کرده است، همچون رسانه های امریکایی، صهیونیستی و انگلیسی، انگشت اتهام خود را به سمت دولت سوریه اشاره رفته و بعد از متهم کردن این دولت به زندانی کردن صدها هزار سوری گفته است: مردم سوریه از طرف حکومت خودشان مورد حمله شیمیایی واقع شده‌اند و حالا هم باید منتظر حمله خارجی‌ها باشند.

  این سخنان هاشمی رفسنجانی با اعتراض مستمعین حاضر در محل سخنرانی وی در شهر سوادکوه روبرو شده است.

روند ابراز علنی برخی نظرات مغایر با چارچوب هاشمی رفسنجانی که از فتنه ۸۸ و نماز جمعه معروف او آغاز شده بود، این روزها و پس از انتخابات یازدهم ریاست جمهوری به اوج خود رسیده به نحوی که هاشمی هشتاد ساله به صورت علنی از رویکردهایی مخالف خط مشی امام (ره) به عنوان رویکردهای مورد علاقه خود در عرصه های مختلف یاد می کند، موضوعی که درباره مقاومت اسلامی در قالب یک مصاحبه بیان شده و این بار به ماجرای سوریه نیز کشانده شده است.

به گزارش جهان، نعیمه اشراقی خواهرزن محمدرضا خاتمی روز پنج شنبه هفت شهریور در صفحه فیس بوک خود نوشت: «آقای هاشمی رفسنجانی در ملاقات با جمعی از مردم استان اصفهان در حسینیه جماران که ساعاتی پیش انجام شد در ارتباط با بمباران اخیر سوریه سخنانی بدین مضمون ایران نمود: «دولتی که ملت خود را بمباران شیمیایی کند عواقب سخت آن را خواهد دید همانگونه که صدام در بمباران حلبچه ننگ ابدی را بر خورد خرید و دچار چنین سرنوشت هولناکی شد

در واکنش به این “نقل قول شگفت آور” بود که رضا سلیمانی،مدیرکل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت روز شنبه ضمن تکذیب اظهارات نعیمه اشراقی به فارس گفت: خانم اشراقی گفته است که من خودم آنجا نبودم و از سوی دیگر موضع آقای هاشمی درباره سوریه،‌فلسطین و‌ لبنان شفاف است و با یک شایعه مخدوش نمی‌شود.

وی با اشاره به بخش دیگری از سخنان هاشمی گفت: آقای هاشمی در آن دیدار گفت که در سوریه هم این سلاح شیمیائی به کار برده شده اما اصلاً بحث دولت اسد را در این زمینه مطرح نکرد و گفت آمریکا می‌خواهد با این بهانه به سوریه حمله کند لذا سخنان هاشمی تحریف شده و خانم اشراقی تفسیر خود را مبنا قرار داده است.

بسیاری از ناظران سیاسی که باور دیدگاهی خلاف رویکرد نظام از سوی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برایشان سخت بود و از نقل قول خانم اشراقی شگفت زده شده بودند با تکذیبیه مجمع تشخیص نفس راحتی کشیدند. اما در کمال ناباوری، هاشمی “نقل قول تکذیب شده” خود را این بار در استان مازندران بیان کرد!

به گزارش ایلنا، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر روز یکشنبه در مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله‌صالحی مازندرانی در شهر شیرگاه سوادکوه شمالی گفت: ما در محاصره، تحریم و بایکوتیم و نمی‌توانیم از منابع استفاده کنیم، باید گران بخریم و در دریافت پول هم با مشکلات فراوان روبرو هستیم اما اخیرا شاهد خطر بزرگ تری هستیم.

هاشمی بحران سوریه را نگرانی اصلی منطقه و ایران دانست و افزود: اکنون آمریکا، جهان غرب با همراهی برخی از کشورهای عربی تقریبا شیپور جنگ در سوریه را به صدا درآوردند که خدا به مردم سوریه رحم کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مردم سوریه در این ۲سال آسیب‌های فراوانی دیده‌اند، زندان‌ها مالامال از مردم است و دیگر ورزشگاه‌ها را بدل به زندان کرده‌اند، بیش از ۱۰۰ هزار نفر کشته و میلیون‌ها آواره وضعیت اسفبار سوریه را بیش از پیش نمایان می‌کند.

هاشمی سپس گفت: مردم از طرف حکومت خودشان مورد حمله شیمیایی واقع شده‌اند و حالا هم باید منتظر حمله خارجی‌ها باشند.

ادعاهای باورنکردنی آقای هاشمی درباره استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه، دقیقا تکرار دروغ‌های سران کاخ سفید و تل آویو است که سازمان ملل هم آن را تایید نکرده و حتی مخالفان نظام سوریه خود به استفاده از این سلاح مرگبار اذعان کرده اند!

حتی بر پارلمان انگلیس هم پوشیده نیست که حملات شیمیایی علیه مردم سوریه از سوی تروریست ها بوده است چرا که اجازه همراهی با آمریکا در حمله به دمشق را به نخست وزیر بریتانیا نداد.

گرچه مواضع غیرقابل توجیه و خلاف اصول انقلاب از سوی هاشمی رفسنجانی در سال های پس از فتنه ۸۸ بشدت افزایش یافته اما قطعا دلسوزان انقلاب و نظام، تکرار و تداوم چنین مواضعی آن هم از جایگاه ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را بر نمی تابند.

به همین دلیل افکار عمومی از آقای هاشمی انتظار جدی دارند که درباره این مواضع خود تامل و بررسی کند و به سرعت آنها را با واقعیت های منطقه و سوریه همسو کند در غیر اینصورت اینگونه اظهارات خشم همه حامیان مقاومت در داخل و منطقه را به دنبال خواهد داشت.

منبع: رجا

یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۸
کد خبر : 56151
بازدیدها: 452

یک دیدگاه »

  1. ایرانی شهریور ۱۳, ۱۳۹۲ در ۱۱:۵۳ ق٫ظ - Reply

    به نام خدا – از همان آغاز انقلاب بسیاری به ارتباطات مشکوک هاشمی رفسنجانی در بالاصطلاح زندان با سران سازمان مجاهدین و لاهوتی و گروهک نهضت آزادی و … آگاه بودند ! ردپای ایشان از طریق بهزاد نبوی و ….ها در پشت پرده تلخ ترین حوادث ضد نظام آشکار است و ایشان خالی کننده پشت رزمندگان و نوشاننده جام زهر به امام و پایه گذار بدحجابی پس از جنگ ۸ساله و رواج لیبرال سرمایه داری اشرافیت از محل غارت بیت المال و … تکیه گاه فتنه ۸۸ و اکنون هم حرف های سران آمریکا و اسرائیل و انگلیس و فرانسه بر ضد سوریه مظلوم و حزب الله قهرمان مکرر از دهان ایشان بیرون می آید ، و اعضای خانواده ایشان همگی ضد نظام اسلامی اند و خود ایشان هم تنها حفظ ظاهر می کند و یکی به نعل و یکی به میخ زنان مترصد فضای آشوب عمومی و برپا کردن آتشفشان براندازی است ! و نیات خطرناک ایشان از طرح هایی چون تشکیل شورای فقهی و شورای رهبری ( سقیفه بنی ساعده ۲ ) و….. با هدف تضعیف ولایت فقیه بعنوان ستون خیمه نظام اسلامی نمایان است ! ایشان مسیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) را چنان منحرف کرد که خلیفه دوم مسیر اسلام ناب رسول خدا (ص) را !!

پاسخی بگذارید »