جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز

اعتراض «زنان حامله» ترکیه به حزب حاکم + عکس

danesheroz7 مرداد ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
اعتراض  «زنان حامله»  ترکیه به حزب حاکم + عکس

دانش روز: با توجه به این که در کشور ترکیه در دو ماه آخر بارداری حضور زن در انظار عمومی نوعی بی ادبی و بی نزاکتی به جامعه تلقی می شود، زنان باردار این کشور در جهت اعتراض به حک.مت حاکم به خیابان ها ریختند

به گزارش دانش روز،عمر اینانچر متفکر اسلامی در برنامه افطار شبکه تی آر تی ترکیه در اظهارات خود با اشاره به اینکه زنان باردار پس از ۷ ماهگی و برآمدگی شکمشان نباید در انظار عمومی ظاهر شوند گفت که در دو ماه آخر بارداری حضور زن در انظار عمومی نوعی بی ادبی و بی نزاکتی به جامعه تلقی می شود.

وی پیشنهاد داد زنان باردار در دو ماه آخری حاملگی شان اگر می خواهند هوا بخورند شب هنگام سوار اتومبیل شوهر خود شوند و بیرون بروند.

پخش این اظهارات از تلویزیون دولتی ترکیه موجی از اعتراضات فعالان مدنی و زنان ترکیه را در پی داشت و در شهرهای مختلف ترکیه از جمله ازمیر ،استانبول و آنکارا اجتماعات اعتراضی علیه این سخنان شکل گرفت.

گفتنی است توصیه نخست وزیر ترکیه به باروری زنان این کشور نیز در ماه های گذشته جنجال ساز شده بود و برخی فعالان زنان و فمنیست ها این سخنان را توهین به خود تلقی کرده بودند، چرا که از نظر آنها نخست وزیر ترکیه حق تعیین تکلیف برای زنان را ندارد.

از نظر حزب حاکم ترکیه سقط جنین امری مذموم است و این در حالی است که از نظر فعالان حقوق زن ، سقط جنین و تصمیم برای نگهداشتن فرزند ، حق یک زن محسوب می شود.زنان باردار ترکیهزنان باردار ترکیه در اعتراض به حاکمیت

یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۵
کد خبر : 46397
بازدیدها: 577

پاسخی بگذارید »