شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

افکارنیوز گزارش می دهد:

اظهارات دو پهلوی هاشمی: به صراحت نمی گویم نمی آیم!

danesheroz اردیبهشت ۹, ۱۳۹۲ ۰
اظهارات دو پهلوی هاشمی: به صراحت نمی گویم نمی آیم!

هاشمی رفسنجانی در این نشست با انتقاد شدید از احمدی نژاد گفت ؛ با قطعیت اعلام نمی‌کنم که در انتخابات کاندید نمی‌شوم

گروه سیاسی ، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره حضورش در انتخابات گفت: با قطعیت اعلام نمی‌کنم که در انتخابات کاندید نمی‌شوم. اما جوانترهایی هستند که می‌توانند وارد این عرصه شوند.

به گزارش افکار نیوز، در این دیدار که مجری برنامه، هدف از تشکیل آن را دعوت از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد، پنج تن از حاضران به بیان نظرات خود پرداختند.

در ابتدای برنامه مجری از حاضران خواست که در انعکاس مباحث مطرح شده در جلسه دقت لازم را داشته باشند. وی تذکر داد که در دیدار قبلی هاشمی رفسنجانی با روزنامه نگاران، دقت عمل و صداقت لازم در انعکاس مباحث مطرح شده وجود نداشته است.

سخنرانان که به نمایندگی از طیف‌های مختلف پای تریبون حاضر شدند، خواستار کاندیداتوری هاشمی به منظور بهبود شرایط اقتصادی، حل معضلات اجتماعی و فرهنگی و آزادی زندانیان سیاسی و شکستن حصر خانگی موسوی و کروبی شدند.

هاشمی رفسنجانی با حضور در پشت تریبون، ضمن قدردانی از نظرات نمایندگان طیف‌های مختلف، اظهار داشت: در سخنان شما به این نکته اشاره شد که نیروی دیگری برای نجات کشور از شرایط کنونی وجود ندارد. این خیلی بد است که ما نیرویی تربیت نکرده‌ایم، نه اینکه نیروی تربیت نشده باشد، بلکه عده‌ای به دلایل مختلف، نیروهای توانمند انقلاب را کنار گذاشتند.

به گزارش افکارنیوز – گزیده‌ای از سخنان هاشمی رفسنجانی در این نشست به شرح زیر است:

-عده‌ای به دنبال ماجراجویی هستند و قطعنامه‌ها علیه ایران را کاغذ پاره می‌دانند، چنین نیست. وقتی تحریم‌ها مشمول گذشت زمان شود، برای رفع آن‌ها نیاز به اجماع جهانی هست و شرایط کشور را برای رفع این تحریم‌ها در آینده سخت می‌کند.

-ایران با هیچ کشوری سر جنگ ندارد، جنگ هشت ساله نیز به کشور تحمیل شد. روسیه و چین کمک‌های زیادی در طول جنگ هشت ساله به صدام کردند. تنها رژیمی که ایران آن را به رسمیت نمی‌شناسد، رژیم صهیونیستی است که خود اعراب برای جنگیدن با آن، بر ما مقدم هستند. در صورت بروز جنگ، اگر مسلمانان نیاز به کمک داشته باشند، مثل هر مسلمان دیگری به آن‌ها کمک می‌کنیم.

-در جنگ ایران و عراق تمامی کشور‌ها علیه ایران با صدام متحد شده بودند. تنها کشور عربی سوریه بود که وام‌های کلانی برای حفظ موضع بی‌طرفی و ” عربی – عجمی ” نکردن جنگ از ما دریافت کرده بود. این وام را تا مدت‌ها پس از جنگ باید به ما پرداخت می‌کرد. هنوز هم این کشور به ایران بدهکار است.

-در سال ۸۸ گروهی از طرفداران دولت از من به عنوان رییس خبرگان رهبری درخواست ملاقات کردند. در آن نشست مطرح شد که باید مشکلات من و رییس جمهور حل شود. قرار بود نظرات من و احمدی‌نژاد برای حل اختلافات به رهبری منعکس شود. در این جلسه که فیلم آن نیز موجود است، تمامی دلایل خود درباره عملکرد ضعیف دولت در گذشته و رخدادهایی که در آینده به وقوع خواهد پیوست را مطرح کردم. البته جزوه‌ای از این دیدار تهیه کرده‌ام اما قصد انتشار آن را ندارم. امروز که به آن نگاه می‌کنم، می‌بینم بسیاری از پیش بینی‌های من درست از آب درآمده است.

دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۵
کد خبر : 13571
بازدیدها: 188

پاسخی بگذارید »