دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اصلی ترین سوال ۱+۵ چیست؟

danesheroz1 تیر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
اصلی ترین سوال ۱+۵ چیست؟

دانش روز: کارشناسان می گویند اصلی ترین سوال برای گروه ۱+۵ اکنون این است که سعید جلیلی به عنوان مسئول تیم مذاکره کننده ایران معرفی خواهد شد یا نه

به گزارشدانش روز، اشتون پس از دیدار با نمایندگان ۶ کشور در بروکسل که روز سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۲ (۱۶ جولای ۲۰۱۳) برگزار شد، در بیانیه ای اعلام کرد که گروه ۱+۵ منتظر است که ایران تیمی را برای مذاکرات معرفی کند.

کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «ما منتظریم تا تهران تیمی از مذاکره کنندگان را پس از انتخابات ریاست جمهوری معرفی کند. ما بسیار امیدواریم که این اتفاق به زودی بیافتد و ما در انتظار دیدار هر چه زودتر با آنها هستیم».

کارشناسان می گویند اصلی ترین سوال برای گروه ۱+۵ اکنون این است که سعید جلیلی به عنوان مسئول تیم مذاکره کننده ایران معرفی خواهد شد یا نه.

در عین حال دیپلمات ها به جاستینا پاولاک خبرنگار خبرگزاری رویترز در وین گفته اند که مذاکرات با ایران احتمالا در زمانی میان اوت و اکتبر (مرداد تا مهر) انجام خواهد شد.

یک دیپلمات غربی گفته است: «دور جدید مذاکرات احتمالا بین اواخر اوت و اوایل اکتبر برگزار خواهد شد و فرصتی برای شنیدن اظهارات طرف ایرانی پس از انتخابات در این کشور خواهد بود».

این دیپلمات که خواست نامش فاش نشود، خاطر نشان کرد: «بعید است که در آن مذاکرات توافقی حاصل شود، « دور نخست دست گرمی خواهد بود تا موضع روحانی را ببینیم».

 

 

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۴
کد خبر : 39952
بازدیدها: 238

پاسخی بگذارید »