جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اصلاح نظام جدید آموزشی توسط وزیر جدید

danesheroz1 تیر ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
اصلاح نظام جدید آموزشی توسط وزیر جدید

دانش روز: یک کارشناس تعلیم و تربیت اعلام کرد: وزیر آموزش و پرورش در دولت یازدهم باید همه تلاش خود را برای اجرای صحیح سند تحول بنیادین و اصلاح نظام جدید آموزشی مطابق با استانداردها انجام دهد

 به گزارش دانش روز، حسین احمدی گفت: تصویب سند تحول بنیادین یکی از اتفاقات مهم در دولت دهم بود که متاسفانه در اجرای آن سهل انگاری های دیده شد و وزیر آموزش و پرورش در گام نخست نظام جدید آموزشی را به جای اصلاح زیرساخت ها در دستور کار خود قرار داد.

وی افزود: نظام جدید آموزشی مطابق با استانداردها اجرا نشد و بیشتر از آنچه که بر اساس سند تحول بنیادین باشد، تحمیل نظرات سلیقه ای مسئولان به ویژه وزیر آموزش و پرورش است، بنابراین وزیر جدید آموزش و پرورش با ورود به این وزارتخانه اولویت کاری خود را رسیدگی به این امور دهد.

به گفته احمدی، سند تحول بنیادین یکی از اسناد موثر در سیستم آموزشی کشور است. این سند در دولت یازدهم باید محور فعالیتهای وزیر آموزش و پرورش قرار گیرد و دولت بعدی باید سند را اولویت بندی کرده و به ترتیب اولویت، بندهای آن اجرا شود.

وی با اشاره به نحوه تخصیص اعتبارات آموزش و پرورش توضیح داد: اختصاص بودجه در آموزش و پرورش باید اصلاح شود تا مشکل اعتبارات در بخش های مختلف حل شود. چرا که در حال اغلب اعتبار آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق فرهنگیان می شود. امیدواریم دولت یازدهم ساختار بودجه آموزش و پرورش را اصلاح کند.

این کارشناس تعلیم و تربیت نظر خود را درباره تغییر در سیستم نظام آموزشی اینگونه بیان کرد: تغییرات پی در پی در سیستم نظام آموزشی منجر به سرگردانی دانش اموز و والدین و معلم می شود و همچنین خسارات جبران ناپذیری را به سیستم آموزشی کشور وارد می کند، بنابراین در حال حاضر به صلاح نیست که نظام آموزشی از ۶.۳.۳ تغییر کند و بعید است که وزیر بعدی آموزش و پرورش درصدد تغییر این سیستم باشد.

منبع:مهر

دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۶
کد خبر : 41007
بازدیدها: 132

پاسخی بگذارید »