پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اصغر عربیان: نگرانی از آمار طلاق در استان البرز

danesheroz1 شهریور ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
اصغر عربیان: نگرانی از آمار طلاق در استان البرز

دانش روز: استاندار البرز ضمن اعلام نگرانی از آمار طلاق در استان عنوان کرد: البرز رکورد دار نرخ بیکاری نیست و در مهاجرت عنوان نخست را از آن خود ساخته است

به گزارش دانش روز، اصغر عربیان رشد صعودی طلاق را در استان نگران کننده دانست و گفت: بر اساس آماری که روزانه از سوی مسئولان امر در بحث آسیب های اجتماعی به اطلاع می رسد آمار طلاق در استان رشد صعودی دارد و این امر نیز خود بروز انواع آسیب های اجتماعی دیگر را به دنبال دارد.

وی دامنه بروز طلاق را گسترده و ریشه دوانده در تمامی ابعاد جامعه ذکر کرد و افزود: طلاق با خود معضلات اجتماعی گسترده ای را به دنبال دارد که اعتیاد،بی بند و باری های اجتماعی، از هم پاشیدگی خانواده، بزهکاری و… از جمله آنها است.

استاندار البرز عنوان کرد: در استان از هر سه یا چهار ازدواج یکی منجر به طلاق می شود و این بسیار نگران کننده است بنابراین در خانواده ها و جامعه باید معیارهای رفتاری اسلامی به منظور کاهش این آسیب به نحوی نهادینه شود تا شاهد کنترل آن باشیم.

وی با اشاره به اینکه اعتیاد نیز سرآغاز بروز انواع بزهکاری های ریز و درشت است، افزود: پدیده شوم مواد مخدر خانواده ها و آحاد جوانان را تهدید می کند و باید به معتاد به عنوان بیمار در حال اضطرارنگریست، دستگیری از معتاد و بازپروری و مداوای او خدمت به جامعه، خانواده وی و خود اوست.

عربیان همچنین بیکاری را  موجب بروز آسیب ها و انحرافات اجتماعی ذکر کرد و گفت:  یکی از مشکلات این استان مهاجرت پذیری بالای آن است و همین امر نیز به دنبال خود آمار بیکاران را افزایش می دهد.

البرز رکورد دار مهاجرت در کشور است

وی با بیان اینکه البرز در مهاجرپذیری مقام اول را دارد اما رکورد دار بیکاری در کشور نیست؛ تصریح کرد: برخی رسانه ها به ناحق البرز را رکورد دار نرخ بیکاری در کشور می دانند در حالی که البرز آمار مهاجرت بالایی دارد؛ نرخ بیکاری البرز در سال ۹۲ از ۱۹ درصد به  زیر ۱۵ رسیده هر چند برای ما رضایت بخش نیست اما نشان از تلاش مسئولان امر برای رفع این معضل دارد.

عربیان بیان کرد: بیکاری تبعات مختلف اجتماعی فراوانی را بدنبال دارد و بیراه نیست که بگوییم بیکاری ام المصائب است، در طول این مدت اقداماتی از سوی مسئولان امر صورت گرفته است اما به جهت مهاجرت بالا در این استان نیازمند ایجاد فرصتهای بیشتر شغلی هستیم.

 ایجاد  ۱۱۶ هزار فرصت شغلی در سال گذشته

 وی افزود: برهمین اساس سال گذشته ۱۳۰ درصد عملکرد دستگاهها در حوزه اشتغال صورت گرفته و بیش از  ۱۱۵ هزار فرصت ایجاد شده به ثبت رسیده است.

استاندار البرز در ادامه به تشریح روند فعالیت های استان در بخش های عمران،صنایع و کشاورزی، نیز پرداخت و  گفت: در طول این یک سال اگر چه اعتبارات کم بود اما خدمتگزاری به مردم متوقف نشد.

وی با یاد از این مدت به فصل خشکسالی اعتبارات افزود: سال گذشته از نظر اعتباری و  بودجه سخت ترین سال را پس از انقلاب در بحث عمرانی و  تملک دارایی و سرمایه ای تجربه کردیم با این وجود خدمتگزاری متوقف نشد؛ از سرعت برخی پروژه ها کاسته شد اما این روند تداوم داشت.

عربیان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۳ درصد صنعت کشور در استان واقع است؛ ادامه داد: به دلیل کمبود اعتبارات و بودجه بیشترین صدمه به سمت صنایع بود اما  مسئولان به هر طریقی از تزریق سرمایه در گردش، خدمات فنی، اداری ، حقوقی و…کمبودها را پوشش می دادند.

ریل گذاری خط هشتگرد گلشهر

وی در بخش دیگری به وضعیت ترافیک و راه برون رفت آن نیز اشاره کرد و گفت: حسب تکلیف برای کاستن آثار ترافیک با شروع فعالیت قطار شهری کرج (خط۲) و قطار شهری هشتگرد بخش قابل توجهی از حجم ترافیک کاسته خواهد شد.

آب های سطحی و زیر زمینی برای کیفیت آب شرب تلفیق می شوند

عربیان از یکسان سازی آب شرب محدوده شهر کرج نیز خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از ۳۰ درصد آب مصرفی شهروندان از دو سد کرج و طالقان تأمین می شود و هم اکنون در چند منطقه این آبها با آب چاه تلفیق میشود تا تبعیضی در برخورداری از آب با کیفیت نباشد و تا ۲ سال آینده نیز وضعیت آب شرب تمامی شهروندان یکسان سازی خواهد شد و همه مردم از آب سد برخوردار خواهند گردید.

 توسعه در بخش کشاورزی استان را شاهد هستیم

استاندار البرز در بخش کشاورزی نیز وضعیت استان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: استان البرز مستعد برای فعالیت های کشاورزی با فناوریهای نوین است وی به رتبه های اول و دوم استان در تولید و صادرات برخی اقلام گلخانه ای و سر درختی اشاره کرد و افزود: با وجود کمبود آب وزمین کشاورزی کماکان روند فعالیت های کشاورزی در استان به همین سمت سوق پیدا کرده است.

جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی وباغات

وی افزود: افراد سودجو به طرق مختلف به  دنبال تغییر کاربری اراضی کشاورزی وباغات و حتی تخریب منابع طبیعی در کرج هستند و مسئولان امر نیز شبانه روزی در تلاش برای حفظ این اراضی از این تغییر تجدید ناپذیر و مراقب منابع طبیعی هستند.

منبع: مهر

 

دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۳
کد خبر : 56494
بازدیدها: 428

پاسخی بگذارید »