جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اشتهای ایرانی‌ها برای خرید پورشه و مازراتی بسیار بالاست

danesheroz اردیبهشت ۸, ۱۳۹۲ ۰
اشتهای ایرانی‌ها برای خرید پورشه و مازراتی بسیار بالاست

معاون وزیر امو اقتصادی و دارایی گفت: اکنون باوجود مشکلات اقتصادی، هنوز تقاضا برای خرید پورشه و مازراتی در کشور بسیار بالاست ، ولی شرایط تحریم ایجاد می‌کند که برخی الگو‌های مصرف را در کشور اصلاح کنیم

به نقل از شبکه خبر؛ داوود منظور در دومین همایش هم‌اندیشی معاونان اقتصادی سازمان‌های تابعه اقتصاد و دارایی استان مازندران از تهیه و تدوین بسته پیشنهادی اقتصادی ویژه و ارائه آن به دولت خبر داد وتاکید کرد: باید در اقتصاد در پی این باشیم که مشارکت‌‌های مردمی را در فعالیت‌های اقتصادی ایجاد کنیم.

وی در ادامه به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در کشور اشاره و تاکید کرد: اکنون کاهش فرایند تولید، تسهیل کسب و کار، تشویق مردم به مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی باید اتفاق بیفتد و در این ارتباط دولت نقش تصدی‌گری را داشته باشد.

معاون اقتصادی وزیر اقتصادی و دارایی در ادامه یادآور شد: ورود بخش خصوصی در زمینه اجتماعی نیز باید تسهیل شود و دولت به عنوان کمک‌ در این فعالیت‌ها مشارکت داشته باشد.
داوود منظور افزود: اکنون بخش عمده هزینه‌های دولت که اکنون در آموزش و پرورش صرف می شود که عدد آن حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان است در صورت اداره اختیار مدارس به مردم، شاهد اثربخشی بیشتری در حوزه اجتماعی خواهیم بود.

منظور در ادامه تاکید کرد: ایده مشارکت را در استان‌های کشور تسریع دهیم و به همین علت در قانون برنامه پنجم نیز طرح‌های مشارکتی تعریف شد.

این مسئول در ادامه به مبحث واردات کالا در کشور اشاره کرد و گفت: پارسال ۷۳ درصد کالاهای وارداتی کشور واسطه‌ای بود و صنعت خودرو، لوازم خانگی و صنعت دارویی ما به علت وابستگی آسیب دید.

وی بالاترین اقلام وارداتی پارسال را نهاده‌های کشاورزی اعلام کرد و گفت: دراین مدت ۵ میلیون تن گندم و مقداری برنج به کشور وارد شد.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی در ادامه یادآور شد: اگر تحریم‌ها ادامه داشته باشد و رویکرد آن تغییر نکند، ممکن است در تامین امنیت غذایی دچار چالش‌ هایی شویم. این نکته قابل توجه است که، با توجه مشکلات اقتصادی هنوز تقاضا برای خرید پورشه و مازراتی بسیار بالا است.

داوود منظور ادامه داد: غربی‌ها در تلاش هستند، الگوی مصرف کاذب را در کشور افزایش دهند. شرایط تحریم ایجاد می‌کند که برخی الگو‌های مصرف را در کشور اصلاح کنیم.

وی در ادامه به مبحث صادرات غیرنفتی در سال ۹۰ اشاره کرد و گفت: میزان صادرات غیرنفتی کشور ۱۸.۵ میلیارد دلار بود که در سال ۹۱ به ۲۲ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد.
در این بخش امکان افزایش ۴۰ میلیارد دلاری نیز در کشور وجود دارد.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد به صادرات ۶ میلیارد دلاری کالای غیرنفتی کشور به عراق اشاره کرد و افزود: افغانستان نیز بازار بسیار خوبی برای تولیدات کالای غیرنفتی ایران است.

وی همچنین اهداف رئیس جمهور به کشور‌های افریقایی را اقتصادی دانست.

یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۹
کد خبر : 13355
بازدیدها: 281

پاسخی بگذارید »