سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اسفناج یا طلای سبز

danesheroz1 مهر ۵, ۱۳۹۲ ۰
اسفناج یا طلای سبز

دانش روز: گیاهی است یک ساله دارای ساقه ای راست، به ارتفاع نیم متر که برگ های آن پهن و نرم مثلثی شکل به رنگ سبز و گل های آن به رنگ سبز کم رنگ و نسبت به سرمای زمستان مقاوم است

به گزارش دانش روز، دو نوع اسفناج وجود دارد که به نام پاییزه و بهاره نامیده می شود. اسفناج بهاره، در فصل بهار کاشته می شود و به اسفناج انگلیسی معروف است. نوع پاییزه آن که به خاک بسیار غنی احتیاج دارد، در پاییز کاشته می شود و چون دارای مواد غذایی فراوانی است امروزه در تمام نقاط دنیا کشت آن معمول است.

ترکیبات شیمیایی :.
همچنین مقدار زیادی آهن، کلسیم، سدیم، پتاسیم، ید، مس، منیزیم، لسیتین، کلروفیل، کاروتن، اسید اگزالیک و اسید ارسنیک دارد و به علت داشتن منیزیم جلوی پیشرفت سرطان را می گیرد.
خواص دارویی

اسفناج در بیماری هایی مثل ورم روده کوچک و ورم ریه، خنک کردن و پایین آوردن تب، رفع تشنگی، همچنین پیشگیری از سرطان روده بزرگ، معده، پروستات، حنجره، رحم و پایین آورنده کلسترول خون موثر است. اسفناج، تعداد گلبول های قرمز خون را افزایش می دهد و بهترین دارو برای کسانی که مبتلا به کم خونی هستند، مانند جارو روده بزرگ را تمیز می کند، ترشحات لوزالمعده را افزایش می دهد.

رماتیسم و نقرس را درمان می کند، بدن را قلیایی و یبوست را برطرف می کند. همچنین به دلیل داشتن ماده ای به نام اسپیناسین، هضم غذا را تسریع می کند. این ماده باعث تحریک معده و ازدیاد ترشحات آن می شود
برای لاغر شدن و کم کردن وزن مفید بوده وهمچنین سبزی مفیدی برای تقویت اعصاب است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

جمعه ۵ مهر ۱۳۹۲ - ۲۱:۴۱
کد خبر : 62890
بازدیدها: 336

پاسخی بگذارید »