پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش

استقرار پایه اول دوره اول متوسطه در سال تحصیلی آینده

danesheroz اسفند ۳, ۱۳۹۱ ۰

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از برنامه ریزی برای استقرار پایه اول متوسطه دوره اول (پایه هفتم) از سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: راهنمای عمل آن تدوین شده است و به موازات این راهنمای عمل هر هفته یک جلسه در سطح مسئولین ستادی تشکل و کار گروه های مختلف، چگونگی اجرای فعالیت های سال ۹۲ را پیگیری می کنند

عبدالامیر عرفی، در گردهمایی مشترک معاونین آموزشی و کارشناسان سنجش و ارزشیابی تحصیلی استان کردستان، از اقدامات مسئولین، فرهنگیان و تمام دست اندرکاران آموزش و پرورش این استان در استقرار موفق نظام آموزشی جدید و موفقیت های به دست آمده تقدیر و تشکر کرد.

 

وی با بیان اینکه اگر تحولی صورت گیرد، نقطه شروع آن آموزش ابتدایی است، به تشریح فعالیت های انجام شده توسط این حوزه و همکاری سایر حوزه های در استقرار ساختار جدید آموزشی پرداخت و با بیان اینکه امسال قدم های خیلی بزرگی در این راستا در سطح کشور برداشته شده است، ساماندهی نیروی انسانی، تامین و تجهیز فضاهای آموزشی و آموزش نیروی انسانی را از اهم این اقدامات بر شمرد.

 

عرفی با تشکر از زحمات و همکاری تمام فرهنگیان در اجرای سند تحول بنیادین و استقرار ساختار جدید و تشکیل پایه ششم ابتدایی، از برنامه ریزی برای استقرار پایه اول متوسطه دوره اول (پایه هفتم) از سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: راهنمای عمل آن تدوین شده است و به موازات این راهنمای عمل در وزارت هر هفته یک جلسه در سطح مسئولین ستادی تشکل و کار گروه های مختلف چگونگی اجرای فعالیت های سال ۹۲ را پیگیری می کنند.

 

وی گفت: در سال ۹۲ با استقرار پایه اول متوسطه و در قدم های بعدی با اصلاح هدایت تحصیلی، ارزشیابی یکپارچه، علمی و کارشناسانه، تلاش خواهیم کرد شرایط لازم را برای ارتقای کیفیت آموزش فرآهم آوریم.

 

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش توسعه آموزش های فنی و حرفه ای، افزایش جذب دانش آموزان، ارتقای درصد قبولی و پوشش تحصیلی و قبولی دانش آموزان در آزمون های سراسری را از دیگر اقدامات آموزش و پرورش عنوان کرد.

 

وی استخدام نیروهای جدید الاستخدام و اختصاص ردیف مستقل برای تجهیز هنرستان ها را از دیگر از اقدامات بسیار مهم آموزش و پرورش در چند سال اخیر عنوان کرد.

پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۴:۱۲
کد خبر : 7534
بازدیدها: 158

پاسخی بگذارید »