جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استقبال میلیونی از بخش هنر اسلامی موزه متروپلیتن نیویورک

danesheroz بهمن ۶, ۱۳۹۱ ۰

مسئولان موزه هنر متروپلیتن نیویورک از استقبال چشمگیر بازدیدکنندگان از گالری‌های هنر اسلامی ایران، سرزمین‌های عربی، ترکیه، آسیای مرکزی و جنوبی خبر دادند

مسئولان این موزه اعلام کردند که تعداد بازدیدکنندگان از بخش‌های هنر اسلامی متروپلیتن از ۱ نوامبر سال ۲۰۱۱ تا روز ۱۸ ژانویه ۲۰۱۳ (۲۹ دیماه) یعنی حدود ۱۴ ماه، بیش از ۱ میلیون نفر بوده است.

از زمستان گذشته که بخش‌های هنر اسلامی موزه متروپلیتن بازگشایی شدند، این موزه به طور متوسط هر روز ۲۵۵۰ بازدیدکننده داشته است و به صورت میانگین بازدید این بخش اسلامی از سایر بخش های موزه ۱۴ درصد بیشتر بوده است.

«تامس کمبل» (Thomas Campbell) مدیرعامل موزه هنر متروپلیتن اعلام کرد: موزه متروپلیتن به عنوان یک موزه جهانی، وظیفه دارد تا گوشه‌ای از همه فرهنگ‌ها و هنرهای جهان را در طول تاریخ به نمایش بگذارد.

وی گفت: از سال ۲۰۰۳، این موزه برای راه‌اندازی گالری‌های هنر جهان اسلام تلاش کرده است و با بازگشایی این گالری‌ها از بیش از یک سال گذشته، با استقبال بی‌نظیر بازدیدکنندگان مواجه شده‌اند.

کمبل افزود: بیش از ۱۲۰۰ اثر هنری در بخش هنر اسلامی موزه متروپلیتن که شامل ۱۵ گالری است، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

کمبل گفت: توسعه و بازسازی گالری‌های هنر اسلامی موزه متروپلیتن بیش از ۸ سال به طول انجامید و عظمت این گالری‌ها نشان‌دهنده فرهنگ و هنر غنی جهان اسلام است که از ۱۳۰۰ سال پیش تاکنون بر جای مانده است.

جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۹:۰۸
کد خبر : 5039
بازدیدها: 352

پاسخی بگذارید »